השיתוק של עצב הפנים על שם בל (Bell’s Palsy) שכיח באוכלוסיה ביחס של מקרה אחד מכל 5,000 איש מדי שנה. עם זאת, במרבית המקרים לא מצליחים לאתר סיבה ודאית.

הגורמים הידועים: סטרס, זיהום (למשל מווירוס ההרפס), טראומה לראש, סוכרת, חודשי הריון מתקדמים או סיבוך של דלקת אוזניים. התופעה שכיחה במיוחד בקרב נשים בגילאים 15-60

השיתוק מתבטא כפגיעה בהולכה של עצב הפנים, הקורית בפתאומיות או בהדרגה. הסימפטומים כוללים קושי בעצימת עין אחת, חולשה באחד מצדי הפנים, כאב ראש, כאבי אוזן, יובש בעין (וכן סכנה לעין אשר נותרת פקוחה ואינה דומעת, כאמצעי הגנה מפני גופים זרים וזיהומים), אובדן חלקי של חוש הטעם וכן ריור.

הטיפול הרפואי הקונבנציונלי חייב לכלול, בראש ובראשונה, שלילה של בעיות חריפות כגון שבץ מוחי או פגיעה נוירולוגית אחרת. מעבר לאבחון, הטיפול הקונבנציונלי השגור כולל סטרואידים, האמורים להקל על התסמינים. טיפולים נוספים עשויים לכלול תרופות אנטי-ויראליות, פיזיותרפיה ועוד.

הטבה אמורה לחול בשבועות הראשונים מרגע הופעת התסמונת, אך בהעדר טיפול הומאופתי ובכלל היא עלולה להמשך עד שנה, בפרט כשלוקחים בחשבון את תהליכי השיקום.

מה מציעה ההומאופתיה? במסגרת הטיפול ההומאופתי אני תמיד מתייחסת אליך במלואךמעבר להגדרה הרפואית. לאורך מאות שנות קיומה של השיטה הטיפולית הזאת, נמצאו למעלה משלושים תכשירים המסייעים לאנשים הסובלים מהשיתוק ע”ש בל. לכן, בשלב האקוטי, אבדוק איתך מאפיינים אינדיבידואליים המתייחסות הן לרקע רפואי כללי והן לנסיבות ההופעה של השיתוק הנוכחי. לדוגמא, מדובר בחשיפה לקור? האם יש לך היסטוריה של שיתוקים מקומיים נוספים? האם את בהריון וחווה בעיות נוספות כלשהן? האם אובחנת עם סוכרת והמחלה לא מנוטרת? האם היו שיתוקים דומים בעבר, גם אם בחלק אחר של הפנים?

השאלות הללו הן חשובות כדי לבחור את התכשיר ההומאופתי בפאזה המיידית. כמובן שעם השיפור ה’טקטי’ נרצה לרדת גם לשורש העניין ולחזק את המערכת שלך ברמה ‘אסטרטגית’.

לשאלות נוספות, מזמינה אותך לפנות אליי. 0544.717547 או כאן. רפואה שלמה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support