השמועות על מותנו (בעקבות הלנצט)
ספטמבר 3, 2005
כמה מילים על ברית המילה
ספטמבר 19, 2005
הראה הכל

רעה רעה רעה (עכשיו טיפה פחות)

בקסטרו קיבלו החלטה נכונה, סוף סוף, להפסיק את מכירת הפרוות. לא מטעמי מוסר או צער בעלי חיים, חלילה. סתם כי זה רע להם לכיס (בטווח הקצר) ולמותג (בטווח הקצת פחות קצר), כפי שהמחישו ההפגנות ופעילויות המחאה האינטרנטיות של אנשי שב”י, אנונימוס ו”מאבק אחד” (תמונות ב”אינדימדיה”).

למה זה נהדר
כי אולי כמה חיות פרוותיות יינצלו. המחאה החברתית כנגד פגיעה מאורגנת בחסרי ישע הוכיחה שהיא אפקטיבית, ועם הפנים קדימה מדובר ברוח גבית לפעילי זכויות בעלי החיים (יישר כוח וסחתיין עליכם) ונוספים.

למה זה לא נהדר
כי בקסטרו אומרים שמכירת הפרוות תימשך “עד גמר המלאי”, ומתעוררת המחשבה שהצעד הזה הוא מס שפתיים ותו-לא. הרי ברור לגמרי שלא בעלי תשובה אמיתיים עומדים כאן, אלא מנהלים שרוצים שידברו אליהם במספרים ושביצעו לשם-כך נסיגה טקטית.

אני ממשיכה לא לקנות בקסטרו, כי אין בדבריהם הכרה בפשע שהיו (ועודם) שותפים לו כנגד בעלי חיים. דבריו של רני רהב, יחצ”נם, כי “בעקבות הבדיקה הגענו להחלטה להפסיק את עיצוב וייצור המוצרים העשויים מפרווה”, אינם הכרה בנזק לבעלי החיים. הייתי מוחלת להם אילו עצרו לאלתר את מכירת הפרוות ואילו, למשל, היו מפנים את הרווחים ממכירתן עד-כה לטובת ארגוני בעלי החיים. תמשיכי לחלום, כאילו?

[פברואר 2020. אני מסננת לינקים שבורים מהבלוג ולכן נאלצתי להוריד את הקישורים שיעדם כבר אינו קיים למעללי קסטרו והתיעוד באינדימדיה].

2 Comments

  1. תמי הגיב:

    לא חשבתי על זה לפני שקראתי את הרשימה שלך, פשוט שמחתי שחרם הצרכנים עבד. אבל את צ(ו)דקת לגמרי.

  2. רחלי שבי הגיב:

    דו יו טייק קאש?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support