כאשר מדברים על קנדידה ביום-יום, הכוונה היא לרוב לזיהום פטרייתי מסוג candida albicans, שיצא משליטה.  ערעור של יחסי הכוחות עם הקנדידה, שאמורה להתקיים במערכת העיכול שלנו, נובע ממספר גורמים אפשריים. שני העיקריים שבהם הם שימוש בתרופות (בעיקר אנטיביוטיקהה) ותזונה בעייתית.

קנדידה יכולה להתבטא באמצעות מגוון גדול של סימפטומים, חלקם הגדול במערכת העיכול, אך גם באמצעות כאבי גרון, חולשה ועייפות וכן בעיות עור וצפורניים.

אצל נשים, הסימפטומים הנובעים מקנדידה מתבטאים בהפרשת-יתר וגינלית, אדמומית, צריבה, גרד וכאב ביחסי מין. גורמי הסיכון לקנדידה המתבטאת בנרתיק הינם בראש ובראשונה  שימוש באנטיביוטיקה, אשר מערערת את האיזון ברקמת הנרתיק. מצב זה מתבטא במיוחד אצל נשים הסובלות מסכרת וכן נשים בהריון מתקדם.

קנדידה נזונה מהפסולת שלנו, למעשה. היא “משגשגת” כאשר יש לנו יותר מדי פסולת שאינה מתפנה כהלכה. חשוב להבין זאת ולטפל לעומק, ולא להעלים נקודתית את הסימפטומים שדרכם הקנדידה מאותתת על קיומה.

מה אפשר לעשות? חשוב מאד להקפיד על תזונה נטולת סוכר (לא רק סוכר לבן, אלא גם פחמימות פשוטות המתפרקות מהר לסוכר). בנושא הזה קיימים לא מעט פרוטוקולים תזונתיים, בדרגות קשות-למדי של חומרה. לא תמיד קל להתמיד, אך ניתן להבחין בתוצאות. חשוב להדגיש שהומאופתיה אינה עוסקת בהמלצות תזונתיות, אלא ניגשת לפתרון בעיות ממישור אחר. יחד עם זאת, לתזונה כאן יש חשיבות גדולה, בהיותה “דלק” שיכול “לתחזק” את הבעיה.

יש להניח שאם קיבלת אבחנה של קנדידה, עברת בדיקת דם. התוצאה החיובית פירושה שהאיזון הופר, שרמת הקנדידה חורגת מהנורמה.

במפגש ההומאופתי נבדוק מה, מלבד אורח חיים (תזונה, שימוש בתרופות) מאפשר את “שגשוגה” של הקנדידה. מתוך הבנה עמוקה של קשייך, ההסטוריה הרפואית שלך, וכן – גם ההסטוריה הרגשית והמנטלית – נבדוק כיצד להשיב איזון לחייך ולהפטר מפסולת מעיקה ומטרידה בכל המישורים. חשוב לדעת שאין טעם לטפל בפטרת צפורניים, בפריחות או בבעיות עיכול הנובעות מהקנדידה, אם לא התייחסנו ל”שאלטר” הזה. במילים אחרות, הפתרון הטוב ביותר הוא לטפל בבעייה לעומק, ולא רק “להטליא” אותה זמנית.

בהקשר הזה, כדאי לקרוא על ההתייחסות ההומאופתי לפטרת באופן כללי (שכן כאמור, מדובר לרוב בביטויים של הקנדידה).

ומעבר לכך, אם יש לך שאלות נוספות או שברצונך להתייעץ, אני מזמינה אותך להתקשר אליי. איחולים לבריאות טובה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support