ר ק ע : צרבת היא תחושת צריבה כואבת בוושט מתחת לעצם החזה, העשויה להתחיל בבטן ולעלות לאיזור הגרון עם חומצות הקיבה. הצרבת יכולה להיות פועל יוצא של אכילת יתר, תזונה שומנית, שכיבה או רכינה קדימה, לחצים פיזיולוגיים בתקופת הריון או פגמים בסוגר הקיבה. יש לשלול קיומם של קשיים בריאותיים אחרים, ביניהם החזר וושטי (ריפלוקס), בעיות לב או כיב קיבה. מבחינה טיפולית קונוונציונלית, ישנם סותרי חומצה המורכבים מחומרים בסיסיים הסותרים את החומציות, או תרופות החוסמות את תאי הקיבה האחראים על הפרשת החומצה. בכל הקשור לאורח חיים, מומלץ להמנע ממזון עתיר שומן או חריף, מצריכת שוקולד וקפאין, בצל, רוטב עגבניות, משקאות תוססים, נענע ומנטה.  בנוסף, כדאי להמנע משכיבה לאחר האוכל ובכל מקרה מומלץ להגביה מעט את הכרית במהלך שנת הלילה. בנוסף, כדאי לאכול מנות קטנות. שתייה של מים המכילים מעט סודה לשתייה היא תכשיר ביתי היכול להציע הקלה ניכרת.

ב ה ו מ א ו פ ת י ה  ידועים למעלה מארבע מאות טיפולים המסייעים במצבי צרבת. בכל מצב שבו אדם מתלונן על צרבת, יש לאפיין באופן מדוקדק את הנטייה ואת הקשריה (האם קשור לאכילה, לפעילות, למצב רגשי וכן הלאה). במקביל, נלקחים בחשבון מאפיינים רבים הקשורים למצבך באופן אינדיבידואלי. לדוגמא, הרקע הרפואי המלא, מאפיינים והקשרים פסיכולוגיים, וכן בעיות נוספות במידה וישנן. אין לנו “אומפרדקס הומאופתי”..יש בערך ארבע מאות כאלה, כאמור. בגישה ההומאופתית המחשבה היא לפתור לעומק את הקושי, משורשו ועד עלעליו הקטנים ביותר..

לשאלות ולהתייעצות נוספת, אשמח לשוחח עמך. אלה פרטי ההתקשרות עמי. איחולי בריאות טובה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support