ר ק ע :  צליפת שוט היא טראומה הנגרמת לצוואר, לרוב בתאונה שבה הראש והצוואר מוטחים באופן מהיר, פתאומי וחד. המקרה הטיפוסי והשכיח ביותר של חבלת הצוואר הזו הוא נוסע או נהג שגופו נזרק קדימה בעת תאונה ונבלם על ידי חגורת הבטיחות. מלבד הטחה שכזו, צליפת השוט תיתכן גם בעקבות פעילויות ספורטיביות או נפילות (מאופניים או מגבו של סוס, במהלך סקי או כתוצאה מחבטה). צליפת השוט יכולה להיגרם בעקבות מתיחת יתר לאחור, או קדימה ,או שני המצבים ברצף. בכך נגרם נזק לעמוד השדרה הצווארי ולרקמות נוספות, המתבטא בכאבים, הגבלה בתנועות, כאבי ראש וכתפיים, מתח שרירים ובעיות נוירולוגיות. הטיפול הקונוונציונלי מתמקד בהקלת הכאבים באמצעות משככי כאבים ונוגדי דלקת. לעתים מתווסף טיפול פיזיותרפי ושימוש בצווארון רפואי.

ה ט י פ ו ל   ה ה ו מ א ו פ ת י  מתמקד בשיקום הרקמות בעקבות הטראומה. הטיפול ניתן באמצעות כדורונים או טיפות המופקים מחומרים טבעיים, שמטרתם לחזק את מערכות הגוף לפעולה משקמת. ישנם טיפולים יעילים, הממוקדים בתופעות נוירולוגיות (ובכלל זה הפרעות בראייה או תחושת נימול), בכאבי הצוואר, בנוקשות, בכאבי ראש, בסחרחורת, בבעיות בליעה, בשינוי ברפלקסים וכן הלאה. כמובן שגם להיבט הנפשי יש חשיבות גבוהה, בפרט לאור הטראומה הנפשית הכרוכה בתאונה. אם יש נזקים לעצמות, כמובן שיש להתייחס גם לכך. במקביל, לעתים יש טעם בטיפול מנואלי, כגון אוסתאופתיה, שיטה עדינה העוזרת בשיקום של הרקמות.

לפרטים ולהתייעצות נוספת, אשמח לשוחח עמך. אלה פרטי ההתקשרות שלי. איחולי רפואה שלמה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support