ר ק ע  עצירות, המוגדרת כשינוי לרעה בהרגלי היציאות, יכולה להתבטא באחד או בכמה פרמטרים: תדירות היציאות (פחות משלוש פעמים בשבוע), המאמץ הכרוך בהן (כלומר, יציאה סדירה אך כואבת תיחשב לעצירות), בחלקיות של ההתפנות, או אם היציאה קשה ויבשה. עצירות היא הפרעה שכיחה, בפרט בעולם המערבי, וכחמישית מהאוכלוסיה סובלת ממנה, כאשר נשים ומבוגרים נוטים לסבול ממנה יותר.

ה ס י ב ו ת  לעצירות הן רבות ומגוונות. למעשה, חשוב להדגיש כי עצירות היא סימפטום ואינה מחלה, אף כי היא עלולה לגרום לבעיות כשלעצמה: העדר פינוי פסולת עלול לגרור ספיגה חוזרת של נוזלים ומכאן להתייבשות הצואה, טחורים, דלקות מעים ומחלות קשות. העצירות יכולה לנבוע מתזונה מעוטת סיבים, ממיעוט שתיית מים, מהעדר פעילות גופנית, מנטילת תרופות (תרופות פסיכיאטריות, נגד יתר לחץ דם, או המכילות ברזל). הסיבה לעצירות גם יכולה להיות קשורה בהחלשות שרירי האגן או צניחת טחורים (המוחמרים בעצמם עקב הלחיצות).  עצירות יכולה לנבוע ממחלות הפוגעות במערכת העצבים הפריפרית, כגון סוכרת או נוירופתיה, או ממחלות נוירולוגיות הפוגעות במערכת העצבים המרכזית כגון פרקינסון, טרשת נפוצה או פגיעות בעמוד השדרה. עצירות היא סימפטום ידוע של תת פעילות של בלוטת התריס, ועלולה להגרם גם כתוצאה מהפרעה במאזן המלחים כגון עלייה ברמת הסידן וירידה ברמת האשלגן בדם. יש מצבים המשוייכים לתסמונת המעי הרגיז ומתאפיינים רק בעצירות, או רק בשלשול. בנוסף, עצירות עלולה להיות סימפטום של סרטן המעי הגס.

ת ר ו פ ו ת   ק ו נ ו ו נ צ י ו נ ל י ו ת  לעצירות: שמן פראפין או נורמלקס (ריכוך הצואה); בנפייבר או פסיליום (ספיחת מים); לקסעדין או לקסיקל (משלשלות); חוקן. כמובן שאם מתעורר חשד למחלות רקע כפי שתואר קודם לכן, הן תיבדקנה בנפרד, בהתאם לתופעות הקיימות.

ת ר ו פ ו ת   מ ש ל ש ל ו ת  ” ט ב ע י ו ת ” ,   כ ן   א ו   ל א ? ובכן..לא! התרופות ה”טבעיות” עוזרות נקודתית, אך לאורך זמן הן לא מעודדות את המעיים לבצע את פעולתן כיאות, אולי רק להיפך. כך שחומרים כגון סנה, לקסדין, או אפילו שימוש קבוע בשזיפים אולי הקלו חד-פעמית, אך כדאי לא להסתמך עליהם בפתרון בעיית העומק שנמצאת ברקע כל העת.

ב ה ו מ א ו פ ת י ה  יש יותר מ-800 טיפולים לבעיית העצירות. בכל טיפול משקללים את בעיית הרקע. במסגרת מפגש האבחון ההומאופתי נבדוק בצורה מדוקדקת את היקף הבעיה, את הטריגר(ים) במידה ויש, את העניינים הנוספים שנמצאים ברקע והיבטים כלליים בחייך. הטיפול ההומאופתי שיותאם לך מתייחס למכלול ההיבטים בחייך, והעצירות אמורה להסתדר כפועל יוצא של “זרימה” כללית טובה יותר בחייך. לעתים, כאשר הבעיה אינה ניכרת או מציקה דייה במהלך האבחון, אנשים מספרים רק בדיעבד, לאחר נטילת הטיפול, ש”אגב, גם העצירות הסתדרה”.

לשאלות נוספות ולהתייעצות אשמח לשוחח איתך. אלה פרטי הקשר שלי. איחולי בריאות טובה!

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support