ר ק ע : פרקינסון היא מחלה ניוונית של מערכת העצבים, הגורמת לפגיעה הדרגתית בתנועה ובתפקוד. מחלת הפרקינסון מאופיינת בהפרעות מוטוריות עקב תפקוד לקוי של גרעיני הבסיס במוח, האחראיים על שחרור המוליך העצבי דופמין. הדופמין אחראי על בקרת ביצוע התנועות, ובשל פגיעה בשחרורו ובקולטניו, קשיי הפרקינסון מתבטאים בתנועה, ובפרט – האטה וירידה בתנועה, שרירים נוקשים, רעד בלתי-רצוני במנוחה, הפרעות בשיווי המשקל וחוסר יציבות בהליכה. בשלב מתקדם של המחלה, ההפרעות בתנועתיות השרירים פוגעות גם במנגנון הפגיעה והדיבור. פרקינסון ניתן לסווג כראשוני (הגיל הממוצע להופעתו הוא 57), או שניוני, שפירושו פגיעה בתפקוד הדופמין עקב מחלות ניווניות אחרות, סמים, רעלנים חיצוניים או תרופות אנטיפסיכוטיות החוסמות את הקולטנים לדופמין. הרפואה הרגילה לא איתרה בוודאות את הגורמים למחלת הפרקינסון ומונה, בין השאר, סיבות גנטיות והרעלת מתכות.

מה יכולה ההומאופתיה לעשות במצבי פרקינסון? הומאופתיה יכולה לסייע בשיפור התפקוד ובהאטת ההדרדרות. ידוע כי הטיפול התרופתי הקונוונציונלי (לדוגמא, תכשירי לבודופה), מאבדים בהדרגה את יעילותם. ובהיבט ההומאופתי, ידועים קרוב למאה טיפולים שונים המסייעים לחולי פרקינסון באופן כללי. רבים נוספים מסייעים בשיפור סימפטומטי. מנסיוני,  ניתן להדגיש גם את הסיוע בקשיי הדמנציה והדכאון, בשיפור העיכול והתנועתיות באופן כללי. יתרה מכך, ניתן לאזן את המצב ביתר-קלות, בפרט לאור המצב השכיח שבו קשה למצוא את האיזון התרופתי. במידת האפשר, אמליץ על ניטרול של גורמי סיכון שונים, ויש אף אפשרות להעזר ביעוץ תזונתי כדי לנטרל רעלים מהגוף (נמצא כי רעלים שמקורם בחומרי הדברה ומתכות כבדות גוררים תופעות דמויות פרקינסון).  חשוב לציין שהומאופתיה אינה מנטרלת את התרופות הקונוונציונליות, וניתן לקחת את הטיפול במקביל.

לשאלות נוספות ולהתייעצות, אשמח לשוחח עמך. אלה פרטי הקשר שלי. איחולי בריאות טובה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support