חצבת (Measles) היא מחלה ויראלית האופיינית לגיל הילדות, הנגרמת על ידי נגיף מסוג Morbillivirus. תקופת הדגירה נמשכת כעשרה ימים, ולאחריה מתבטאת פריחה אופיינית במקביל לחום ודלקת עיניים. התסמינים שלה הם דמויי שפעת בעיקרם (נזלת, דמעת, עיטושים), ומופיעים כעשרה ימים לאחר ההדבקה. כמו כן יתכנו רגישות לאור, עליית חום עד מעבר ל-40.6 מעלות והנקודות ע”ש קופליק (Koplik’s spots), המופיעות בפה ובגרון וצבען אפור-לבן ועשויות לגרום לפגיעה בתאבון. יתכנו גם כאבים ושיעולים יבשים. בהמשך (עד ארבעה ימים מתחילת הסימפטומים) תיתכן פריחה נקודתית בצבע אדום-חום, הנמשכת כשבוע. (מתוך אתר “מכבי”)

החיסונים :: החצבת הפכה להיות מאד נדירה במחוזותינו בעשורים האחרונים, בשל החיסון המרובע (MMRV), הכולל גם חיסונים נגד מחלות האדמת, החזרת ואבעבועות הרוח, בגיל שנה ובכיתה א’. כאשר ישנם מקרי חצבת, ניכרת בהלה, כאילו מדובר במגיפת האבעבועות השחורות לכל הפחות. בחיסונים כמו בחיסונים, תמיד ישנה סוגיה בוערת, עלות-תועלת. הדיון בנזקי החיסון המרובע הוא מורכב וממושך ואת תמציתו אני מביאה בלינק הזה. מי שרוצה להבין עוד את מורכבותו של החיסון הזה, אפשר לצפות בסרט Vaxxed, הכולל השתלשלות עניינים מטרידה והאופנים שבהם הממסד הרפואי כושל נחרצות בהגנה על בריאות הציבור. הצפייה אפשרית למשל בלינק הזה.

הנה לינק חביב המקבץ חולי חצבת בסדרות ובסרטים אמריקאיים. עיניכם הרואות, מחלה שממשיכים לחיות איתה, שילוב בין מחלת חום, שפעת ופריחה. עוברים את זה במשך כמה ימים ומשיגים חסינות לכל החיים. זאת, בניגוד לנזקים ארוכי טווח שעלול החיסון המורכב לעורר.

הומאופתיה וחצבת :: בהומיאופתיה לא קיים טיפול גנרי כללי נגד חצבת, כלומר אין “תרופת מדף” אחת ויחידה. גם במצב של חצבת, הטיפול הניתן בהתאמה אישית לחולה. למעשה, קיימים קרוב ל-90 טיפולים שונים בהומיאופתיה המסוגלים להקל את מהלך מחלת החצבת ולקצר אותה משמעותית, תוך מניעת סיבוכים. חשוב להדגיש שיש קהלים רבים שמבחינתם התפרצות של חצבת היא הזדמנות להדביק באופן טבעי את הילדים, ובכך לאפשר להם חסינות לכל החיים. במצב שכזה (כל עוד, כמובן, אין נשים הרות בסביבת הילדים), ניתן במקביל להעניק טיפול הומאופתי תומך המאפשר החלמה מהירה וקלה.

ההומאופתיה, כשיטה טיפולית העובדת למעלה ממאתיים שנה, הרבה לפני פיתוח החיסונים, מעניקה באמצעות כלים טבעיים (כדורים או טיפות המופקים במינונים עדינים מאד ממינרלים, צמחים וכיוב’) סיוע לילד/ה שמתמודד/ת עם החצבת – כך, ניתן לעבור אותה בקלות רבה, בלי הצורך בחיסון, שיעילותו שנויה במחלוקת ושנזקיו מוכחים.

איך זה נראה בפועל? אם ניתנה לך או לילדך אבחנה של חצבת, ניתן לבחור באחד מהטיפולים שנמצאו יעילים הומאופתית. ההתאמה של הטיפול היא אישית, לפי המצב הנתון. אני מצליבה את המידע האבחוני עם עוד נתונים (ההתנהגות, רגישות לכאב, הסטוריה רפואית נוספת וכיוב’) והטיפול ניתן בטיפות או בכדורים במינון ובתדירות מותאמים.

אם יש לך עוד שאלות, אני כאן במרחק של שיחת טלפון. 03.6962718 או 054.4717547.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support