רקע קונוונציונלי: בריחת שתן בשעת שינה מוגדרת כהרטבת לילה החל מגיל חמש, במידה והיא מתרחשת פעמיים בשבוע או יותר. יש להבחין בין הרטבה ראשונית (כאשר הילד/ה מעולם לא נגמל/ה) לבין הרטבה שניונית, שבה בתחילה כן הושגה שליטה מלאה על השלפוחית, למשך חצי שנה לפחות. התופעה נפוצה מאד, ומיוחסת לארבעה גורמים מרכזיים : הפרעה ביקיצה; הפרעה ביצור ההורמון נוגד ההשתנה (ADH)  הגורמת למחסור בו בשעת השינה ומתוך כך ליצור מוגבר של שתן מעבר לקיבולת השלפוחית; ליקויים בתפקוד השלפוחית (קיבולת קטנה או התכווצויות, תופעות שנוכל לזהות גם בשעות הערות); בעיות פסיכולוגיות. יתכנו גם סיבות נוספות כגון זיהום אקוטי, בעיות כליתיות ובעיות בעצבוב הסוגרים. חשוב לציין שהבעיות הפסיכולוגיות הן סיבה וגם תוצאה, ולרוב הילד/ה וההורים לכודים במעגל סגור של אי-נוחות, אשמה ותסכול.

מבחינה הומאופתית ישנן מאות תרופות המעניקות לנושא של בריחת שתן בכלל, ובפרט במהלך השינה. חשוב לבדוק לעומק את הסיבות האפשריות לבעיה, ולקחת בחשבון גורמי רקע רגשיים ופיזיולוגיים. לדוגמא, אע”פ שהגנטיקה היא הסבר אחד אפשרי להרטבה (סבירות של 75% להרטבה אצל ילד/ה אם שני ההורים הרטיבו גם), אין זו גזירת גורל שצריך “לתחזק” בעזרת תרופות. לרוב אפשר לזהות סיפור משפחתי ולרפא את הבעיה לעומקה, בצורה יחודית.

כל הטיפולים ההומאופתיים ניתנים באמצעות טיפות או כדורים קטנטנים וטעימים. תהליך הבירור הוא עדין, ותוצאותיו יעילות ומעמיקות.

אשמח לשוחח אתכם עוד כדי להעניק יעוץ נוסף. צרו קשר.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support