טיפול הומאופתי במהלך הלידה יכול לסייע לתהליך קל, פשוט, טבעי וחיובי יותר – עבורך ועבור התינוק/ת

ב ש מ ח ה  ת ל ד י   ב נ י ם . . . ו ב נ ו ת   לידה היא תהליך דרמטי, ולרוב גם מפחיד: נטול ודאות, בלתי-הפיך, חיים חדשים לצד סכנת חיים לעתים. מכאן צמחה טכנולוגיה מנוכרת, הרציונליות הסמכותית: ומכאן, גם יש נהלים, יש זירוז, פקיעה, הנחיות איך להתנועע. היי, לידה מבוצעת בבית ח ו ל י ם . אבל למה להכביר מילים, כשמונטי פייתון ממחישים הכל במערכון שיגרום לבטן שלכן לכאוב מרוב צחוק (נניח), על הלידה הטכנולוגית, הכלכלית, שבה הבאת החיים לעולם היא הנושא הפעוט ביותר. בעידן שלנו פשוט מאד לפשפש מעט ביו-טיוב ולגלות מטמונים של סרטוני לידות טבעיות. נדמה שמתוכם, הדוגמא הקיצונית השנייה היא אישה היולדת ללא כל סיוע בנחל המפכפך ביער-עד (שימו לב: זהו סרטון גרפי למדי).

ל י ד ה   פ ע י ל ה   – בטווח שבין הקצוות הללו נמצאות נשים רבות שרוצות לידה פעילה, כלומר לא להיות כלי קיבול פאסיבי – אלא לבחור את התנוחה, להמנע ככל הניתן מזריקות אילחוש, זירוז ולידה מכשירנית. לידה שבה “ההורמונים הטובים” שמחים להשתתף בחגיגה.

א פ י ד ו ר ל   ה ו א ..  פעמים רבות הזמנה למעגל קסמים: ניהול של לידה גורר זירוז, כאבים, אפידורל, תופעות לוואי המצריכות התערבות דרמטית יותר – פעמים רבות התוצאה הנסבלת היא תינוק מעורפל שאינו מתחבר כהלכה אל העולם, אל אמו. גם אחוז הלידות הקיסריות  מבוצעות בשיעור גבוה מהנדרש, כפי שמעריך דר’ מרסדן ואגנר, לפנים המופקד על תחום בריאות האישה והילד בארגון הבריאות העולמי. קיראו כאן וגם כאן.

ה ו   א מ ס ט ר ד ם   (לידות בית) – בהולנד לידות בית מסובסדות על ידי המדינה, לאור המסקנה שהסיכון לסיבוכים נמוך יותר ללידות בית. בארץ, אגב, המצב הפוך. “המשוגעת לדבר” נקנסת על גחמותיה הרומנטיות. מעריכים כי מדי שנה נערכות בישראל כשש מאות לידות בית. גם אם זה נתפס מבחינתך כהחלטה פזיזה, פרוצדורה השייכת לעולם השלישי או במקרה היותר טוב תופיע בעמוד האחורי של העיתון היומי (“ילדה בדרך לבית החולים בסיוע מוקדנית”), את עדיין יכולה להחליט על אלמנטים החשובים לך. זיכרי שאישה יכולה לבחור את הנתיב הנכון עבורה. הלידה אינה חייבת להיות תהליך טראומטי, “מרובע”. אפשר לחוות לידה טבעית, בלתי-מלחיצה ככל שניתן.

 ה ו מ א ו פ ת י ה   ב ל י ד ה : תעזור לך ולתינוק/ת לעבור תהליך יותר קל, טבעי, נטול התערבויות ומופחת כאבים. יש כמה עשרות טיפולים הומאופתים מאד יעילים ובדוקים במהלך הלידה. כדאי לשוחח ולתאם זאת מראש, כדי שאוכל להתאים את התרופות הרלוונטיות עבורך ולצייד אותך בערכת הלידה ההומאופתית שלך.

כדאי לקרוא את אליזבת דייויס, המדברת על האנדרופינים והאוקסיטוצין המשתחררים בלידה. הורמוני אהבה הקשורים בשחרור, אמון ועונג. וכדאי גם לקרוא את- ולצפות באינה-מיי גסקין (Ina May Gaskin) מחלוצת הלידות הביתיות בארצות הברית, שמעניקה עצות נהדרות ללידה מועצמת ושמחה.

לשאלות והתייעצות, מזמינה אותך ליצור איתי קשר

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support