כי יש לנו עוד לאן לשאוף…   הסטטיסטיקות  של האגודה למלחמה בסרטן מלמדות כי שיעור המעשנים בישראל ירד בצורה ניכרת בעשורים האחרונים. עם זאת, הוא עדיין עומד על כחמישית מכלל הישראלים. בהתחשב ברעילות הקיצונית של הסיגריות, שכל שאיפה מהן מחדירה מאות חומרים מסרטנים, ברור שיש לנו לאן לשאוף (וסליחה על כפל הלשון הציני).

מה הפתרונות?     לרוב, הנגמלים-בפוטנציה פונים לתחליפי ניקוטין ואולי גם קבוצות תמיכה. האגודה למלחמה בסרטן מעודדת בכל דרך שכזו את מי שהחליט/ה להגמל מעישון.

בתפיסה ההוליסטית, מבררים לעומק את הרקע להתמכרות לסיגריות. shutterstock_156226094אין די בשינוי הרגלים במובן ההתנהגותי. זה חשוב – אבל זה לא תמיד מספיק.  “כל סיגריה היא במקום צעקה”, אמרה לי פעם מטופלת שביקשה להגמל. מדבקות הניקוטין לא השקיטו את הזכרונות שבערו בה ואיימו לכלות. פתרון לעישון המאסיבי שלה דרש הבנה של הרקע שלה, מזור לפצעים האלה. וזו דוגמא אחת מני רבות, כשההתמכרות יכולה להיות עמוקה וארוכת שנים. אם הצורך המבעבע לא בא על סיפוקו – הוא יתפרץ בצורה אחרת: עלייה במשקל, עצבנות, שיחזור-מחדש של טראומה. בהומאופתיה ישנן למעלה מחמישים תרופות היכולות לסייע בדחף המכלה הזה, לעשן. אם זו לא סיגריה של פעם ב-, שמתענגים עליה בחברה טובה וקפה, אם זו סיגריה שרודפת סיגריה, כדאי לחפש פתרון שעובד. הומאופתיה יכולה לעזור הן בפתרון של הבעייה הבסיסית, והן בתחזוקה של הצורך האקוטי.

הרצון להפסיק לעשן בוער בך? אני במרחק של שיחת טלפון אחת. 03-6962718 או 054-4717-547. בהצלחה!

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support