ר ק ע   כולסטרול גבוה מדי הוא ללא ספק אחת מבעיות הבריאות הנפוצות ביותר בעולם המערבי. מעבר לנטייה לתייג אוטומטית את הכולסטרול כאויבו הראשי של הציבור, חשוב לזכור שכולסטרול הוא דווקא אחד הרכיבים החשובים ביותר שיש בגוף. הכולסטרול מהווה חלק ממבנה התא התקין, ומשמש חומר מוצא לחומצות מרה ולהורמונים שונים. הבעיה מתחילה כאשר רמתו של הכולסטרול עולה מעבר לסף רצוי. ואגב-כך חשוב לציין, הסף אינו מוחלט: פעם 200 נחשב תקין, והיום הגבול עובר בו, כאשר 250 נחשב בעייתי ביותר. עניין של תפיסה, כלכלה ופוליטיקה. חוקרים טוענים כי לדרישה להוריד את הכולסטרול בכל מחיר מתחת ל-200 יש מניע כלכלי, שבהזזה קטנה של הרף השיגה אוכלוסיית פציינטיים עצומה, לכל החיים.

באופן פיזיולוגי, הכולסטרול מגיע אל הדם משני מקורות: האחד – המזון, השני – ייצור של הגוף. כאשר הכולסטרול גבוה, יש למתן את כמות הכולסטרול המגיע מן המזון, ובמקביל לסייע לגוף במיתון הייצור, על רקע הבעיה המקורית שבגינה הוא מיוצר בצורה עודפת.

א י ך  ל ק ד ם   ת ז ו נ ה   מ ת ו נ ה   ב כ ו ל ס ט ר ו ל ?  להמנע ממזון שמן מן החי; להגיע למשקל גוף תקין; לצרוך מזונות עשירים בסיבים תזונתיים (סובין, קמח מלא ומוצריו, אורז מלא, קטניות, פירות וירקות בקליפתם); להפחית צריכת סוכרים פשוטים (סוכר, ריבה, דבש, דברי מתיקה, משקאות קלים); לצרוך חומצות שומן חיוניות של אומגה 3.

מ מ ה   ל ה מ נ ע ?  כל מוצרי החלב, הגבינות, המעדנים והגלידות המכילים 9% שומן ומעלה; בשר שאינו בשר עוף רזה (כלומר, להזהר מבשר בקר, אווז, כבש, אברים פנימיים, נקניק ונקניקיות); ביצי דגים ופירות ים; חמאה, מרגרינה, קקאו; שוקולד, גלידות, מנות אחרונות עם חמאה ו/או שמנת; מוצרי קמח המועשרים בביצים או בחמאה/מרגרינה כגון פיצה, בורקס, בלינצ’עס ועוד. ביצים יש לצרוך במתינות (רצוי ממקור אורגני), ולהעדיף חלבון על פני החלמון (שבו מרוכז הכולסטרול).

ח ש ו ב   ל ה ו ס י ף   ל ת ז ו נ ה : שמן זית, שמן המפ (העשיר באומגה-3); אגוזים ושקדים; טחינה, אבוקדו וזיתים. הרבה ירקות (לפחות 5 מנות ירק ביום, במגוון צבעים). לגבי הפירות – יש לבדוק את ערכי הטריגליצרידים ולהפחית במנות הפרי במידה והערכים הללו גבוהים. קטניות מצויינות במיתון ערכי כולסטרול.

ר ג ע . . ו מ ה   מ צ י ע ה  ה ה ו מ א ו פ ת י ה ? ערכי הכולסטרול נמדדים בבדיקה פשוטה מאד, ולרוב אנשים מגיעים לטיפול ההומאופתי כאשר הערכים הללו מטופלים, בין אם קונוונציונלית או באמצעים נטורופתיים. נטורופתיה, חשוב להבהיר, עוסקת בעניין התזונתי, במומלץ לעומת הבעייתי. כל מה שכתבתי קודם, כגון ממה להמנע. אלה לא אמצעים הומאופתיים. הטיפול ההומאופתי הוא באמצעות טיפות או כדורים המופקים מחומרים טבעיים והאמורים לאזן את מערכות הגוף והנפש. כדי לבחור את הסוג המתאים לך, נבדוק במהלך המפגש ההומאופתי את הרקע המשפחתי, ובפרט את הרקע להתפתחות הכולסטרול. לדוגמא, הומאופתיה היא ה-פתרון אם ידוע לך מה לאכול ומה לא – אבל עדיין קשה לך לעמוד בפני הפיתוי, או אם יש לך בעיית כבד מתמשכת שאינה מגיבה היטב לתזונה, או אם למרות כל מאמציך, התזונה אינה מביאה לתוצאות הרצויות, או אפילו אם קיים רקע נוסף לקושי של הכבד (שבאופן סמלי מקושר עם כעסים לא פתורים). יש לא מעט מטופלים שפנו אליי כאשר התזונה מאוזנת ומפוקחת ולמרות הכל, הכולסטרול משתולל. במפגש ההומאופתי נבדוק את הסיבות לכך, ובעזרת טיפול הומאופתי נסייע לגוף למתן את הייצור העודף.

לשאלות והתייעצות נוספת, מזמינה אותך ליצור עמי קשר. איחולי בריאות טובה!

https://rshabi.com/?page_id=61134 טרשת עורקים

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support