ר ק ע   כ ל ל י

יתר לחץ דם,  או לחץ דם גבוה, היא מחלה כרונית בה זרימת הדם מפעילה לחץ גדול מדי על כלי הדם. פעמים רבות, המצב אינו מורגש ואינו מאובחן, ולכן בשל נזקיו הוא מכונה “הרוצח השקט”.  יתר לחץ דם יכול לגרום לפגיעה מתמשכת בכלי דם ברקמות רגישות כגון הלב, העיניים או הכליות, וכן ברקמת העצבים במוח. יתר לחץ דם הוא אחד מגורמי הסיכון להתקף לב, אי ספיקת לב ומפרצת. הסקאלה המספרית, השופכת אור על תוצאות הבדיקות: לחץ דם רצוי מבוטא באמצעות המספרים 120/80 (120 מתייחס לשלב סיסטולי, 80 מתייחס לשלב דיאסטולי). מעל ערכים של  140/90, האדם מאובחן עם יתר לחץ דם, וישנו אף מצב ביניימי, כלומר לחץ דם שבין 120-139 סיסטולי, או בין 80-89 דיאסטולי, המוגדר כבר-סיכון מוגבר לפיתוח יתר לחץ דם בעתיד, ומצב זה מכונה- Pre hypertension. רופאים מדגישים את החשיבות שבשמירה על לחץ דם תקין במיוחד באוכלוסיות של נשים בהריון, חולי סוכרת ומבוגרים בני 65 ומעלה.

ה מ ל צ ו ת   ת ז ו נ ת י ו ת  (שאינן הומאופתיות)

יתר לחץ דם קשור בעיקר במשקל עודף, ולכן הפחתה במשקל עשויה לשפרו.

בנוסף חשוב להפחית את תכולת המלח, בפרט כשמדובר במלח ים. אם כבר, מוטב לצרוך מלח הימלאיהמלח זה, הנאסף מנהרות המגיעים מהרי ההימלאיה הוא מלח טהור, בעוד שמלח שנאסף מהים האטלנטי, מלבד היותו מזוהם, גם מכיל חול וחומרים נוספים. יש טענה כי מלח זה ושאר החומרים שהוא מכיל, פוצעים את כלי הדם וזו למעשה הסיבה הישירה ליתר לחץ הדם..

בכל המזון המוכן והמעובד יש לבדוק כמה נתרן מכיל המוצר, ולבחור מוצרים דלי נתרן, כלומר עד 100 מ”ג ל100 גרם מוצר. עניין זה תקף גם לגבי לחם ומוצרי חלב (למי שצורך). תערובות תיבול נוטות להכיל יותר מלח, ולכן עדיף להשתמש בתבלין הטהור ולא בתערובות קנויות. אגב, עקרון “ביתי” זה תקף גם עבור מזון מוחמץ: כאשר הוא קנוי הוא מכיל הרבה מלח מעבר לחומץ המתבקש. עדיף בכל מקרה להמנע ממזון משומר, מסלטים מוכנים, מנקניקים ומנקניקיות: ותוספת המלח היא פשוט רק תמריץ נוסף בנידון..

כדי למתן את יתר לחץ הדם, כמובן שחשוב להמנע גם מעישון ומאלכוהול.

 ה ט י פ ו ל   ה ה ו מ א ו פ ת י  

ההומאופתיה עובדת נהדר עבור אנשים הסובלים מיתר לחץ דם, בפרט בכל הקשור למתחים המחמירים אותו. חשוב מאד להדגיש שאין “תרופת מדף” הומאופתית לנושא יתר לחץ הדם. למעשה, יש למעלה מ-160 (!) טיפולים שונים שנמצאו יעילים לאורך השנים בטיפול באנשים הסובלים מלחץ דם גבוה. לכל אחד ואחת מותאם טיפול אינדיבידואלי, בהתאם לגורמי הרקע, המתח, ההסטוריה האישית והמשפחתית.

לפרטים, שאלות והתייעצויות, מזמינה אותך ליצור עמי קשר. איחולים לבריאות טובה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support