טרשת נפוצה (Multiple Sclerosis או MS) היא מחלה אוטואימונית שבה נפגעת מערכת העצבים המרכזית. תאי דם לבנים, השייכים למערכת החיסון, תוקפים את מערכת העצבים. המיאלין הוא חומר שומני המבודד את סיבי העצבים ומופקד על העברת זרמים חשמליים בין תאי עצב. כאשר המיאלין נפגע, הזרמים החשמליים העוברים בין תאי העצב נפגעים, ומכאן הקושי בתפקוד המוח, חוט השדרה, עצב הראייה ועוד. תסמיניה הבולטים של המחלה הם ראייה מטושטשת, קשיים בהליכה, סחרחורות וניוון שרירים. בשלבים מתקדמים ניכרת פגיעה באפקט, והחולים בטרשת נוטים לדכאון (או לפרצי אופוריה). תסמיני הטרשת משתנים מחולה לחולה. אצל מרבית החולים הדגש הקליני הוא על מוגבלות מוטורית, תנועה הפיזית של איברים שונים הופכת לקשה יותר לביצוע עם הזמן, ודורשת יותר מאמץ. במקרים מסוימים וחמורים של המחלה, המוגבלות הפיזית תתבטא כניוון שרירים. לעתים הפעלת השרירים אצל החולים נעשית קשה יותר עם הזמן. חולים אלה עלולים לסבול מניוון שרירים.

א ב ח ו ן : לטרשת נפוצה אין אבחון ייחודי. בשלביה המוקדמים קשה לאבחן את המחלה, אך ניתן לגלותה על ידי שילוב של בדיקות אחרות, ביניהן: בדיקת דם, הדמיית תהודה מגנטית (MRI), בדיקת נוזל מוחי שדרתי (CSFׂ). מבחינה קלינית יש לזהות שני אירועים של איבוד מיאלין, שקרו תוך חודש. מבחינה קונוונציונלית, הטרשת הנפוצה נחשבת למחלה פרוגרסיבית ובלתי הפיכה, וקשה לחזות את קצב ההדרדרות הקלינית.

מבחינה ק ו נ ו ו נ צ י ו נ ל י ת ישנן מספר תרופות האמורות להאט את קצב התקדמות המחלה. בוודאי שמעתם עליהן, הן מככבות במדורי הכלכלה (ופחות במדורי הבריאות).

מ ס פ ר י ם : התפתחות המחלה קורית בגילאים 20 עד 40, שכיחותה היא 0.1%, כאשר מספר הנשים הלוקות במחלה גבוה פי שתיים. בנוסף, המחלה שכיחה יותר במדינות שממוקמות בחצי המערבי של כדור הארץ  (קרי באירופה ובצפון אמריקה), ובקרב אירופאים הרבה יותר מאשר אפריקאים או אסיתיים. מספר החולים במחלה בארץ מוערך בכחמשת אלפים ובעולם כולו ישנם כארבעה מליוני חולים.

ב ה ו מ א ו פ ת י ה אין פרוטוקול אחד ויחיד לטיפול במחלה. הסיבה היא שבהומאופתיה תמיד נבחר לטפל באדם, ולא בתווית הקלינית שהוא קיבל. ישנם למעלה ממאה ועשרים טיפולים הומאופתיים אשר הוכיחו את עצמם עד-כה בטיפול ההומאופתי בחולי טרשת נפוצה. בכל מקרה נבחר את הטיפול המדוקדק לפי גורמי רקע, הביטוי המדוייק של התסמינים, והנסיבות שהובילו להתפתחות המחלה. מנסיוני, אפשר לעזור בצורה מאד ניכרת ומשמעותית לחולים בטרשת נפוצה.

לשאלות והתייעצות, אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר. איחולים לבריאות טובה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support