ר ק ע  טיקים (tics) הם עוויתות של קבוצת שרירים החוזרות באופן בלתי-רצוני. הטיקים יכולים להתבטא באופן תנועתי או קולי. הטיק התנועתי קשור לרוב לשרירי הפנים, העיניים, הראש או הצוואר, וכולל עויתות, מצמוצים או משיכות כתפיים. הטיק הקולי השכיח שוי להתבטא ככחכוחים, שיעולים, אנחות או רחרוח. הטיק אינו תופעה רצונית והשליטה בטיק, אם בכלל, היא לרוב קצרה ומוגבלת, בערך כמו התאפקות למניעת עיטוש..ולעומתו, שחרור הטיק מספק הקלה עצומה. הטיקים מתגברים מבחינת עוצמתם ותדירותם בתקופות עמוסות מתח, חרדה או עייפות. בנסיבות מסויימות, הטיקים עלולים להוות סימפטומים של תסמונת טורט (Tourette’s Syndrome). טיק עשוי להיות ביטוי של תופעות נרחבות יותר המשויכות לתסמונת טורט.

ה ט י פ ו ל   ה ק ו נ ו ו נ צ י ו נ ל י  בטיקים כולל תרופות. התרופות אינן מטפלות בסיבה העמוקה להופעת הטיק ומאידך, יש להן תופעות לוואי. פותחו גם שיטות התנהגויות האמורות לסייע לסובלים מטיקים, כגון טיפול בעזרת שינוי הרגלים (Habit Reversal Therapy, HRT) המעניק כלים ל”שבירת” ההרגל של הטיק, או חשיפה ומניעת תגובה (Exposure with Response Prevention, ERP), שיטה המסייעת למטופל להתרגל לאותה ‘תחושה מקדימה’ לא נעימה שמקדימה את הטיק, מבלי לבטאו.

פ ת ר ו ן   ע ו מ ק   המענה הקונוונציונלי, בין אם התנהגותי או תרופתי, הוא כמו מייקאפ לסובל/ת מפצעי אקנה. הוא מאפשר תחזוקה ותו-לא. כאשר בודקים יותר לעומק את הסיבה להופעת הטיק, כאשר מבקשים לרדת לשורש הקושי, שם נמצא פוטנציאל הריפוי. בהומאופתיה ישנם עשרות טיפולים מוכחים לנושא. במסגרת האבחון ההומאופתי נבדוק לעומק את שורשי הקושי שלך, את העיתוי של הופעת הטיקים, את התחושה המתעוררת, את קשייך בכלל. הטיפול ההומאופתי מתייחס לכל ההיבטים בחייך, כדי לעזור לך לפתור לעומק את הטיקים, ואת הסיבה שגרמה להופתעתם מלכתחילה.

אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר. אשמח לשוחח עמך ולבדוק כיצד אוכל לעזור לך. ברכות ואיחולים לרפואה שלמה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support