טיפול קונוונציונלי נקודתי במחלות חוזרות ונשנות יכול “לקנות זמן”, אך בסופו של יום חשוב לבדוק מהי החולשה המערכתית, מה מאפשר את הישנות הדפוס. ואז, פשוט  ל ר פ א  את הדפוס הזה.

בין אם מדובר בדלקות אוזניים חוזרות אצל הילד שלך, דלקות בדרכי השתן שאת “חוטפת” שוב ושוב, דלקות גרון שלא עוזבות אותך בחורף, נטייה לדלקות ריאה – החזרה של הקושי משדרת מסר פשוט. נדרש פתרון עומק. לדוגמא, כאשר מדובר במצבים חיידקיים, האנטיביוטיקה יכולה פעמים רבות להעניק פתרון מיידי – אך קצר טווח. כל מי שחווה הפוגות שמתקצרות והולכות בין סבבי אנטיביוטיקה יודע במה מדובר. ועל עמידות לאנטיביוטיקה אפילו עוד לא דיברנו

ומנגד, בצד השני של הסקאלה, ניצבת תפיסה הוליסטית, שפירושה לבקש פתרון עומק מבפנים, לא רק “כיבוי שריפות” המגיע מבחוץ.

הומאופתיה היא שיטה טיפולית בעלת ותק עצום, והנסיון הקליני בהומאופתיה החל להצטבר שנים רבות לפני שנוצרה האבחנה בין זיהום ויראלי וחיידקי. באופן כוללני ניתן לומר, כי כאשר הגישה אינה מכוונת להרס המזיק מבחוק, אלא לחיזוק המערכת מבפנים, שמו של ה”אויב” טיפה פחות משנה. בהקשר התרופתי בשנים האחרונות מדברים על עמידות, עמידותן המתגברת של התרופות האנטיביוטיות לזיהומים, לחיידקי העל או החיידקים הטורפים.

אם לנקוט במושג העמידות, הרי שההומאופתיה עוזרת לחזק את העמידות  ש ל ך  מול החיידקים, או הוירוסים, או הזיהומים הפטרייתיים. וכך, בתהליך ההומאופתי, הגוף שלך מתחסן ומתחזק ונכון להדוף זיהומים הנקרים על דרכך. קל להמחיש זאת ביחס לילדים. ילד חולה “מבלה” את רוב החורף בבית, אחרי שהוא נדבק בגן ללא הרף במחלות. ואז, בעקבות טיפול הומאופתי המכוון לחיזוק המערכת החיסונית שלו, הוא נעשה עמיד, חסון, איתן יותר. הרי הגן הוא עדיין אותו גן, החברים – אותם חברים, ארגז החול לא השתנה וגם לא השמירה על ההגיינה. אבל המערכת החיסונית מצליחה לרתום את כוחותיה ביתר-עוצמה. אני קוראת לזה, “שדרוג לתוכנת האנטי-וירוס” (וכן, זה גם תקף לגבי ה”אנטי-חיידק”).

מורתי היקרה, ההומאופתית אירית וישליצקי, נוקטת בדימוי של “מנעול ומפתח”. הכוונה היא שבהומאופתיה אין טיפול אחד סטנדרטי לנושא, אלא התאמה של ה”מפתח “ההומאופתי ל”מנעול” האישי של כל אחד ואחת. אין לנו תרופת מדף הומאופתית שניתן להמליץ עליה לכל. חיזוק המערכת החיסונית נעשה בהתאם לרגישויות האישיות של הפונה.

אשמח לשוחח איתך ולראות איך אפשר לעזור גם לך. מזמינה אותך ליצור עמי קשר. ברכות לימים בריאים!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support