סוכרת נחשבת למגיפה של המאה הנוכחית. מהן הסכנות, מהם הטיפולים המוצעים – ומהו הפוטנציאל הטיפולי בעזרת הומאופתיה

סוכרת נחשבת למחלה קשה ומורכבת

כמחלה מטבולית כרונית, הסכרת (diabetes mellitus) פוגעת בלבלב. הלבלב מייצר אינסולין, הורמון המווסת את רמות הסוכר בגוף. עקב מחלת הסכרת, הלבלב אינו מייצר די אינסולין, או שהאינסולין אינו ממלא את יעודו – או שניהם. נזקי סכרת ידועים הם פגיעה בכלי דם ובעצבים. איברי המטרה הידועים, לפיכך, הם הכליות (כשל כלייתי העלול לגרור דיאליזה), רגל סוכרתית (כלומר, פצעים ונמק הדורשים כריתה), בעיות ראייה (עד כדי עוורון), אין-אונות, התקפי לב ושבץ מוחי.

שכיחות הסכרת 

זינקה בעשורים האחרונים בצורה תלולה-להבהיל. ארגון הבריאות העולמי קובע כי עד שנת 2030 שיעור התמותה כתוצאה מהמחלה יכפיל את עצמו. כיום ישנם ברחבי העולם קרוב לארבע מאות מליון איש ואישה הסובלים מסכרת. זהו מספר אסטרונומי ומטריד.

סוגי סכרת

סכרת סוג 1 (Type 1 Diabetes) המתפרצת בילדות או בגיל העשרה, ובגישה הקונוונציונלית דורשת הזרקות אינסולין לכל החיים. סכרת סוג 2 (Type 2 Diabetes) מופיעה לרוב בגיל הבוגר, על רקע של השמנה, חוסר פעילות גופנית ותזונה לקויה. ארגון הבריאות העולמי ממשיך וקובע כי 90% מכלל חולי הסכרת לוקים בסכרת סוג 2. הסימנים הראשונים העלולים להעיד על סכרת הם שילוב של צמא מוגבר, רעב מוגבר, השתנה מוגברת וגם ירידה במשקל. סוג נוסף של סכרת הוא סכרת הריון, אותה חשוב לאזן באמצעות תזונה ופעילות גופנית מתאימה, כדי להמנע מנזקים לאם ולעובר גם-יחד.

קיבלת אבחנה של סכרת. מה עושים?

בהנתן האבחנה, המערכת הרפואית מדגישה את חשיבות איזון הסכרת. הרפואה הקונוונציונלית ממליצה על טיפול תרופתי, אשר לרוב נלקח לכל החיים. אין צורך בהסברים רבים, השלכות המחלה ברורות וקשות, ולכן זו הטיפולים קפדניים. שינויים מקבילים בתזונה ובאורח החיים הם רצויים ביותר, אך אם המערכת דוגלת בתרופות, לרוב הערוצים התזונתיים והטבעיים לא יקבלו משקל מספיק. וחבל.

מצבים רבים של סכרת סמויה (בהם ערכי הגלוקוז בדם מגיעים עד 130 מ”ג לדציליטר)  הם ברי-פתרון בעזרת כלים טבעיים והומאופתיים. ניתן לסייע גם במצבים שבהם הסכרת כבר אינה סמויה, אלא גלויה, מאובחנת וסימפטומטית.

shutterstock_117114217

כמה עקרונות קריטיים בתזונה 

א. להפחית בצריכת סוכר (סוכר לבן/חום, דבש, סילאן וריבה), ללא משקאות ממתוקים וללא דברי מתיקה. חשוב לקחת בחשבון שגם אם כתוב “ללא תוספת סוכר”, עדיין תיתכן תכולת פחמימות ותחליפי סוכר, שהגוף מתרגם לסוכר בסופו של דבר.

ב. להפחית בצריכת עמילנים פשוטים (מוצרי חיטה כגון לחם, פסטה, אורז לבן, תפו”א ועוד). חשוב לשלב מוצרי פחמימות מורכבות, כגון דגנים מלאים וקטניות (כוסמת, מש, עדשים). סיבים תזונתיים מעכבים את ספיגת הסוכר בדם ובכך משפרים את איזון הסוכרת.

ג. להפחית את צריכת הפירות: כמות הסוכר בפירות היא גדולה, ולרוב אין קשר בין חמיצות הפרי וכמות הסוכר שבו. עדיף לצרוך פרי שגודלו ידוע מראש (תפוח), מאשר פרי בתפזורת (אבטיח), על אחת כמה וכמה כשמדובר בענבים, עתירי סוכר באופן מובהק..ואם חשקה נפשך בפרי, עדיף בתור ארוחת ביניים ולא כקינוח. בכך פיזרתם את צריכת הפחמימות לאורך היום.

ד.
 להקפיד על שלוש ארוחות עיקריות ועל ארוחות ביניים –
אך בכל מקרה שלמרכיבים יהיה עומס גליקמי נמוך.

ה. להוסיף לתזונה היומית כף אחת של קינמון (אגב, כדאי לטחון את המקל בעצמכם, שכן “קינמון טחון” מכיל לעתים חומרים נוספים..). ו. בהתמודדות עם תשוקה לסוכר, אפשר לשתות חליטה של צמח הג’ימנמה וגם להוסיף תוסף כרום במינון יומי של עד 400 מק”ג.

אני מצרפת גם את הכתבה של ד”ר יפה שיר-רז שממחישה את היקף הנזקים של התזונה המערבית עתירת הסוכר. מה שנקרא “לגזור ולשמור” כדי להפנים וליישם את המידע.

הומאופתיה מסייעת לחולי סכרת

הומאופתיה דוגלת בהתאמה של טיפול לאדם ולא רק לכותרת הקלינית. למעשה, יש בהומאופתיה מאות פתרונות הניתנים במצבי סכרת, לפי מאפיינים שונים (האם יש רקע משפחתי, האם זו סכרת הריון, סכרת סוג 1 או סכרת סוג 2). בנוסף, במידה וניתן לזהות טריגר ש”תרם” להופעת הסכרת, הוא נבדק במהלך האבחון כדי לחזק את ההתמודדות ולהפחית מעוצמת המחלה.

מנסיוני, הומאופתיה יכולה לסייע רבות לחולי סכרת בשלבים שונים

אני עובדת עם אנשים רבים שאובחנו עם סכרת. ניתן לסייע באיזון המחלה בשלביה השונים, במצבים בהם אין טיפול תרופתי קונוונציונלי וגם בכאלה בהם הטיפול הקונוונציונלי נלקח במקביל (אך אינו תורם למצב מאוזן). נוסף על הטיפול ההומאופתי (הניתן בכדורים או בטיפות) אני עשויה להמליץ על תזונה מאוזנת, סוגי פעילות גופנית וצמחי מרפא. אלמנטים אלה אמנם אינם מהווים חלק מהטיפול ההומאופתי, אך מנסיוני בתחום, הם תומכים בתהליך ההבראה.

סוכרת היא מחלה פרוגרסיבית ונזקיה הם מרובים וקשים.
לא כדאי להתנחם ב’צרת רבים’ או להסתמך על תרופות.
חשוב מאד לקחת אחריות על בריאותך! 

לשאלות והתייעצות, אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר. ניתן להקליק כאן לפרטי ההתקשרות עמי.

מספרי הטלפון שלי הם 03.6962718 או 054.4717547.

באיחולי בריאות טובה, רחל

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support