יתרונות הווטרינריה ההומאופתית

טיפול הומאופתי בבעלי החיים הוא שיטה מאד מקובלת באירופה מטעמים כלכליים, בריאותיים וגם אידאולוגיים. בישראל הטיפול ההומאופתי הווטרינרי מתקיים באופן פרטני עם חיות מחמד ועם משק צאן ובקר במשקים אורגניים. בהקשר החקלאי, התועלות הן ברורות: צמצום תחלואה בקרב עדרים ומניעת שימוש מיותר באנטיביוטיקה, שבעקיפין מגיעה אל בני האדם.

בעלי חיים מגיבים בצורה מהירה לטיפול ההומאופתי

נכון, ה”שיחה” במהלך האבחון מתבצעת באמצעות כלים מעט שונים, כגון התבוננות, תישאול הבעלים, בדיקות פיזיקליות ובדיקות מעבדה.

ניתן להפיק הרבה מידע בכלים האלה. התוצאות הן נהדרות.

ההצלחה בטיפול בבעלי חיים מלמדת שהטיעון שפעמים רבות מופנה כלפי ההומאופתיה, כאילו מדובר באפקט פלצבו, אינו רלוונטי: בעלי החיים אינם מתרשמים משיחה אמפתית. הם מגיבים לטיפול. בואו נדבר תוצאות.

בעלי חיים שבהם טיפלתי

חתולי חצר, חיות מחמד פרטיות ואפילו סיטואציה מרגשת שבה עזרתי, במשותף עם מתמחותיי-דאז, נעמה כהן ויעל כפיר, לעדר צאן בן 300 כבשים. טיפולי “השבחה” להגברת תנובת החלב גרמו בקרב אותן כבשים לדלקת עטינים קשה, שיצאה משליטה ואיימה על חייהן. הטיפול ההומאופתי (שלרוב ניתן לנשים הסובלות מדלקות שד..) עצר את המגיפה הקשה, שכבר התבטאה במפרקים והחלה לגרום למותן של הכבשים בייסורים.

סוגי טיפול ומינונים

הטיפול הניתן לבעלי חיים דומה לטיפול ההומאופתי שמקבלים בני אנוש. כלומר, לא מדובר בסוגים שונים של תרופות, אלא בהתאמה לסך הקשיים המתבטאים בזמן הנתון. כמובן שהמינון יכול להיות שונה, תמיד בהתאם למצב.

נתונים מעניינים

# דר’ מאקר (Makker) מביא באתרו רשימה תמציתית של בעיות רפואיות של בעה”ח במשק – וכיצד לטפל בהן הומאופתית. הפתרונות הם סטנדרטיים, המוניים, בלתי אינדיבידואליים כמקובל בהומאופתיה הקלאסית והפרטנית. ועדיין, במאסות זה עובד.

# באתר העצום www.hpathy.com יש איזור מיוחד המתעד טיפולים נהדרים בבעלי חיים, החל בחיות המחמד הפרטיות וכלה במאסות של חיות משק.

מחקר מהשנים האחרונות (Varshney, 2007), אודות כלבים אפילפטיים שטופלו בהצלחה באמצעות הומאופתיה.

# ד”ר ג’פרי לוי חולק המלצות ותובנות לגבי תזונת חיות המחמד, הטיפול בהן וכיצד להפטר מפרעושים באופן שאינו מרעיל את החיות או אותנו..

אני הומאופתית שאינה וטרינרית. אני עובדת ברוב המכריע של הזמן עם הולכים-על-שתיים. ההתמחות וההכשרה האקדמית שלי הן בטיפול בבני אדם. כאמור, בזכות נסיוני ואהבתי לבעלי חיים אני מייעצת גם עבורם.

את הייעוץ ההומאופתי אוכל לתת בהתבסס על מידע מהווטרינר/ית ועל תשאול הומאופתי שאבצע ושמתמקד בחיית המחמד שלך. במקרים מסוימים יתכן שאמליץ על גורמים טיפוליים נוספים. בין השפות שאני דוברת ניתן למנות חתולית שוטפת, כלבית בסיסית וגם קצת כבשית (עם מבטא, אבל אפשר להסתדר)..

ליצירת קשר

 

** החתולה השחרחורת שבתמונה עברה תאונה קשה בגיל חודש, וכך נמצאה על הכביש.. הוטרינר היה סקפטי ביחס לסיכוייה. בעזרת טיפול הומאופתי שכלל arnica לאיחוי שברים ועצירת דימומים, וכן ruta לבעיית שליטה בסוגרים שבעקבות התאונה, היא החלימה יפה.

409

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support