ר  ק  ע  סינוסיטיס, או דלקת הגתות, היא זיהום של הרקמות המצפות את הסינוסים. הסינוסים הם מעין מחילות המצויות בתוך הגולגולת. בימים כתיקונם, הסינוסים מלאים באוויר. אם עקב סיבה כלשהי חלה חסימה (למשל, בעקבות הצטננות, אלרגיה, פוליפים או סטייה של מחיצת האף), הסינוסים עלולים להתמלא  בנוזל. משם קצרה הדרך עד לזיהום – בין אם חיידקי, ויראלי או פטרייתי.  הסימפטומים הרווחים הם נזלת, גודש באף, אובדן חוש הריח (אנוסמיה), שיעול ובעיקר כאבים חזקים בפנים, בפרט כאשר מתכופפים קדימה או נוקשים באצבע באיזור האף והעיניים. הסינוסיטיס עלול להתבטא בכאבי שיניים, כאב ראש, חום וריח רע מהפה. משך: סינוסיטיס יכולה להיות אקוטית(כלומר, התפרצות מהירה של סימפטומים כגון הצטננות, אף סתום, כאבים בפנים), תת-אקוטית (כלומר, בטווח הזמן שבין חודש לחודשיים) או כרונית, כלומר הנמשכת חודשיים ויותר. הסובלים מסינוסיטיס הם לרוב אנשים הסובלים מאלרגיות, מבעיות מבניות הגורמות לחסימת דרכי האף, מעשנים, או אנשים שמערכת החיסון שלהם פגיעה עקב מחלות או תרופות. כדי לאבחן את הסינוסיטיס באופן ודאי, מבצעים צילום CT של הסינוסים (ולא מסתפקים בצילום רנטגן של מערות האף). הטיפול הקונוונציונלי הוא אנטיביוטי, לרוב מדובר באנטיביוטיקה מסוג אוגמנטין ובתרופות להורדת גודש באף. יש פעמים בהן מוסיפים סטרואידים להפחתת התהליך הדלקתי. בגישה הקונוונציונלית לעתים מפחיתים גם את בעיית הרקע (אנטי היסטמינים לאלרגיה, כריתת פוליפים ועוד אפשרויות ניתוחיות).

ו ב ג י ש ה   ה ה ו מ א ו פ ת י ת  . . .  ישנם למעלה ממאה וארבעים טיפולים שונים (!) המתאימים במצבי סינוסיטיס. החוכמה היא למצוא את הטיפול היחודי עבורך, הן במצב האקוטי והן כדי לרפא את הנטייה להתקפי הסינוסיטיס. המטרה בהומאופתיה אינה רק להעניק טיפול מקומי, טבעי ועדין ויעיל ככל שיהיה – אלא לפתור מהשורש את הנטייה העמוקה לסינוסיטיס. פתרון העומק הוא מטרה שאליה נתקדם יחד במהלך המפגש ההומאופתי. אבקש ממך לספר לי כמה שיותר נתונים על המצב (למשל, מאפייני הנזלת, האם הראש כואב וכיצד זה נחווה? האם היו בעיות שקדמו להופעת התקף הסינוסיטיס?). בנוסף, אבדוק עמך בעיות בריאות נוספות, במידה וישנן. כשאבין את המצב ב-“360 מעלות”, אוכל להתאים למידותיך את הטיפול ההומאופתי, ולהמליץ על אופן הלקיחה, התדירות והמינון. מנסיוני, אלה מצבים בהם ניתן להקל מאד הן מקומית והן בפתרון עמוק לאורך זמן.

לפרטים נוספים והתייעצות, מזמינה אותך ליצור עמי קשר.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support