ר ק ע : פריצת דיסק, או צניחת דיסק בין-חולייתי בשם הרפואי, נובעת מפציעת מאמץ חוזרת, הפוגעת בדיסק הבין-חולייתי בעמוד השידרה. במצב תקין, סחוסי עמוד השידרה אמורים לבלום זעזועים בין החוליות, באמצעות קרומים שביניהם נוזל צמיג. כאשר הלחץ בין החוליות גבוה יותר מזה שהדיסק יכול לשאת, נפרץ הקרום הפנימי ביותר של הדיסק. חשוב לציין: בשלב זה, ביכולתו להתאחות במצב של מנוחה מספקת.

השכבות החיצוניות של הסחוסים מכילות גם עצבים מקומיים החשים כאב. פריצת דיסק מלאה ונזקים מפושטים יותר מתבטאים בנזק לשלוחות העצב היוצאות מחוט השידרה, לזליגת נוזל הדיסק, לדלקות כתוצאה ממגע הרקמות עם הנוזל וחמור מכך. הפריצות השכיחות הן בין חוליות  L5-S1 ובין החוליות L4-L5 -. בקבוצות הסיכון ניתן לאתר אנשים בעלי משקל עודף, אנשים העובדים בפעילות גופנית ששריריהם אינם חזקים דיים, וכן הורים המרימים את תינוקם בצורה לא נכונה. יש להמנע מישיבה ממושכת או מרושלת, לקבל הדרכה לגבי אימוץ תקין של הגב וכיצד לאפשר לו מנוחה. מומלץ, במידת הצורך, להפחית את משקל הגוף ולהמנע ממשאות כבדים.

ט י פ ו ל י ם   ש א י נ ם   נ י ת ו ח י י ם : ישנן שיטות תנועתיות מגוונות האמורות לחזק את השרירים ולאפשר תנועה נכונה, כגון פילאטיס מכשירים, יוגה או שחיה. פיזיותרפיה ויותר מכך, אוסתאופתיה, הן שיטות טיפוליות מיטיבות.

להבדיל, הומאופתיה איננה שיטה תנועתית. הטיפול ההומאופתי ניתן באמצעות כדורים קטנים או טיפות, והוא מופק מחומרים טבעיים בהתאם למכלול קשייך. ההומאופתיה יכולה להקל על כאב ולאפשר את שיקום הרקמות שניזוקו. כוחה של ההומאופתיה רב הן בהקשר האקוטי, והן כחלק מהתבוננות רחבה יותר בתמונת המצב של בריאותך. כך, יתאפשר לך תפקוד תקין וזורם יותר בחיי היום-יום.

להתייעצות ולשאלות, אני מזמינה אותך לקריאה נוספת, בין השאר סיכום מתוך הרצאותיי לרוקחי הסופר-פארם בנושא.

מעבר לכך, אשמח לשוחח עמך. אלה פרטי ההתקשרות עמי. איחולים לבריאות טובה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support