ר ק ע   גלאוקומה  (ברקית Glaucoma) היא מחלת עיניים שלרוב נובעת מעלייה בלחץ התוך עיני. העלייה הזו נגרמת כתוצאה מחסימת דרכי הניקוז של הנוזל התוך עיני. משמעות העלייה בלחץ התוך-עיני היא הקטנה של שדה הראייה ופגיעה בעצב הראייה. למעט מצב נדיר יחסית ואקוטי, הקרוי גלאוקומה צרת זווית,  הגלאוקומה מתפתחת באיטיות. לכן, לרוב האבחנה מתבצעת בשלב הסימפטומטי, שהוא כבר מורכב ומבחינה קונוונציונלית דורש טיפול תרופתי ואף כירורגי. תיתכן גם גלאוקומה מולדת, ובמבוגרים קיימים גלאוקומה משנית, הנגרמת כתוצאה מדלקות בעיניים, סוכרת או שימוש בסטרואידים. בקבוצות סיכון מצויים אנשים מבוגרים, אנשים עם רוחק ראייה, אנשים הסובלים מיתר לחץ דם וסוכרת או ממוצא אפריקאי והיספני. מוטב להקפיד על בדיקות סדירות אם במשפחתך יש חולי גלאוקומה. הטיפול הקונוונציונלי יכול להתבצע בשתי דרכים: הגישה השמרנית מבכרת טיפול בעזרת טיפות עיניים לשיפור ניקוז הנוזל (תרופות כגון Tiloptic, Diamox, Pilocarpine וכן הלאה) . לחלופין, בשיטות קונוונציונליות משתמשים גם בטיפול כירורגי בעזרת לייזר האמורה לשפר את ניקוז הנוזל.

ב ה ו מ א ו פ ת י ה קיימים למעלה משבעים טיפולים שונים שהוכיחו את יעילותם במצבי גלאוקומה. חשוב לציין שההומאופתיה מסייעת בנושא הזה ברציפות כבר קרוב למאתיים שנים (!), הרבה לפני פיתוח תרופות קונוונציונליות בנות-זמננו, קל וחומר ניתוחי הלייזר. הנסיון עשיר, רציף ומתמשך. אין “תרופת מדף” ספציפי לנושא, והטיפול יותאם למצבך, בהתחשב ברקע הרפואי, במשך הבעייה ובקיומן של בעיות נוספות ברקע. המטרה בהומאופתיה היא לחזק אותך כך שהבעיות הרפואיות יתפסו נתח קטן והולך. בקיצור, טיפול עומק.

אם יש לך שאלות או שברצונך להתייעץ עמי, אשמח לשוחח עמך. ברכות לרפואה שלמה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support