תתחילו להפרד מהאנטיביוטיקה

ב”כלכליסט” פירסמו ב2.1.2014 כתבה מאירת-עיניים על אנטיביוטיקה. או שמא, כתבה מחשיכת-עיניים. אם בעשורים האחרונים התרגלנו לסמוך בקלילות על אנטיביוטיקה שתגשר על כל זיהום, החל משריטה וכלה בניתוח מורכב – אנו מתבקשים להערך לתרחיש מפחיד. כפי שמדגישים מספר מומחים, החיידקים על פני הפלנטה אוחזים בוותק *קצת* יותר מרשים בהשוואה לציביליזציה האנושית. המחשבה שניתן יהיה לנטרל כל חיידק היא לא פחות מ”היבריס”, כפי שמגדיר זאת פרופ’ ספלברג, אחד המרואיינים. ההסתמכות על אנטיביוטיקה כברירת מחדל היא בעייתית ביותר, והממצאים המצברים בשטח בשנים האחרונות מעידים על כך.

ולמה זה מעניין?

פרופ’ ג’ורג’ ויתולקס, מוותיקי ההומאופתים הפועלים כיום, shutterstock_157055534מתריע על עמידות לאנטיביוטיקה כבר כמה עשורים. קשה לשמר יתרון מוחלט בארטילריה בהשוואה ליריב. והיריב הזה, כמו שהתריע פעם המומחה א. ברק בהקשר אחר, הוא קטן וחכם. המחיר הנגבה גדל והולך. ואולי אין זה מקרה שהכתבה סוקרת כיווני מחשבה חדשים, המבקשים להתמודד עם הזיהומים החיידקיים.

כפי שיכולים להעיד לא מעט הורים טריים, מתן אנטיביוטיקה הוא הזמנה למרשם הבא, ולזה שאחריו..ולי, כהומאופתית, זו כמעט שיגרה לקבל פניות של הורים שרופאי הילדים שלהם נואשו לאחר כמה וכמה סבבי אנטיביוטיקה, והציעו טיפול מניעתי, ניתוחי כפתורים, או פשוט הפנו אליי.

ומה יודעים הרופאים שמפנים להומאופתית?

חשוב לחזק את הגוף ולא רק להלחם בחיידקית נקודתית, חד-פעמית. הומאופתיה מחזקת את המערכת החיסונית כך שהזיהומים – בין אם חיידקיים, ויראליים או אחרים – משפיעים פחות ופחות. ההומאופתיה החלה את דרכה בריפוי בני אדם ממחלות זיהומיות קשות כבר בשלהי המאה השמונה-עשרה, הרבה לפני שפסטר הגדיר מהו חיידק, או פלמינג זיהה את הפניצילין כעובש מציל חיים.

ושתי אמירות בעלות אג’נדה ברקע

ראשית, מעניין לקרוא את הנושא הזה בכלכליסט ולא במוסף הבריאות. ולמה? כי אנטיביוטיקה מתבררת, אללי, כלא-כלכלית. לתעשיית התרופות לא משתלם לפתח אנטיביוטיקות חדשות.

ושנית, מעניין לשים לב לאפקט שיש להאבסת בעלי חיים באנטיביוטיקה. חלק מהעמידות לאנטיביוטיקה התפתחה כתוצאה מצריכת מזון מן החי. זו סיבה נוספת לבחור בצמחונות, או לפחות במזון מן החי שאינו תעשייתי, ושנוקט בשיטות הומאופתיות לשמירה על בריאות בעלי החיים.

להתייעצות נוספת, אשמח לשוחח איתך. זו הדרך ליצור עמי קשר או ישירות לסלולרי, 0544-717547.

איחולים לבריאות שלמה ולחיי עולם בריא!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support