ההומאופתיה, כשיטת טיפול טבעית ויעילה המקדמת תהליכי ריפוי של גוף ונפש, מעניקה טיפול הומאופתי מותאם אישית גם במצבי הרפס מגוונים. הרעיון הוא לא רק למצוא חלופה לתכשירים כגון זובירקס, אלא לפתור את הבעיה מהשורש. לכן, בהתבוננות בבעייה נשאל את עצמנו, למה זה החל? מהי התדירות ומה ‘הסיפור שמאחורי’? האם זה בעלת קשר הורמונלי? האם זה ממקור רגשי? מה עוד?..

הכוונה במידע שלהלן הוא להרפס המופיע על גבי עור הפנים (ולחלופין, האצבעות וקפלי העור) אך לא להרפס הגניטלי הקשור לאיברי המין והדורש התייחסות נפרדת בתכלית.

ואיך זה קשור לאוכל? ::  בשנים האחרונות נוכחים לגלות כי יתכן שהפריחה ההרפטית קשורה באלרגיה סמויה למזון, כגון מוצרי חלב, דגנים או שוקולד. לכן, יש מקום לשקול את הפסקתם ולבחון האם חל שינוי מתאים בדפוסי ההופעה של ההרפס. בנוסף, במובן הנטורופתי – אשר להבדיל מהומאופתיה, עוסק בתוספי תזונה, צמחי מרפא ועוד – יש מקום לשקול תוסף הקרוי ליזין, במינון של עד 1000 מ”ג ביום. כמו כן ניתן לשקול את פטריית המרפא מהסוג הקרוי מייטיקה (Maitake).

מגוון גדול של טיפולים ::   ההומאופתיה ניתנת בצורה של כדורונים או טיפות ובמהותה מתאימה את הטיפול באופן אינדיבידואלי, לפי מכלול של מאפיינים גופניים – כמו גם נפשיים. היעילות במצבי הרפס היא מרשימה אך דווקא כאן היתרון הוא חיסרון – אין “תרופת מדף” אחת ויחידה לנושא, אלא כ-400 טיפולים שונים אשר נמצאו יעילים בנושא. במילים אחרות, קצת קשה להציג נוסחה טיפולית בלעדית אשר עובדת עבור כל אחד ואחת – מפני שישנם הרבה ביטויים מגוונים של ההרפס מבחינת מיקום, מראה מדויק, תדירות ומשך כללי של התופעה.

לדוגמה, Natrium muriaticum הוא טיפול הומאופתי המופק ממינון מאד עדין של מינרל אשר האנשים הזקוקים לו סובלים מפצעי הרפס המופיעים סמוך לשפתיים, קו השיער והסנטר. בגוף יתכנו נגעים בקפלי הברכיים והמרפקים. בקרב מי שזקוק/ה לטיפול הזה, לרוב מופיעים הנגעים ההרפטיים בעקבות מתח רגשי או מחלות אקוטיות, וכן לאחר חשיפה לשמש.

כדי להמחיש את השוני שבין אדם לאדם, אביא דוגמה נוספת: Rhus tox הוא שמו המקוצר של צמח אשר במינון הומאופתי מתאים לאנשים שההרפס שלהם נוטה להתאפיין בנגעים מוגבהים, אדומים ומגרדים-שורפים. הנגעים נוטים להיפתח ולהפריש מוגלה ומיקומם השכיח הוא באזור השפתיים, האף ומאחורי האוזניים.

Sepia היא דוגמה שלישית לטיפול הומאופתי אשר עשוי להנתן במצבי הרפס (כזכור, מדובר במאגר נתונים הכולל כ-400 טיפולים). הנגעים מופיעים באופן מחזורי (ובהחלט כחלק מדפוסי המחזור הנשי אך גם, לדוגמה, בתקופת האביב). המיקום הוא בעיקר באזור השפה התחתונה, והנגעים נוטים להיסדק כחלק ממאפיינים של עור יבש ומבוקע.

לסיכום, ההומאופתיה מעניקה פתרון עומק מקיף השואף לפתור את הבעיה מהשורש. כדאי לפנות לאבחון אישי שיסייע הן בהקלה על המצב האקוטי והן בריפוי הנטייה מן השורש.

לשאלות ולפרטים נוספים אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר, אפשר ישירות כך – 054-4717547.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support