אנדומטריוזיס היא אחת הסיבות השכיחות לעקרות בקרב נשים.
המחלה פוגעת בלפחות כעשירית מהנשים בגיל הפריון.
מהות הבעיה היא “נדידה” של רקמת הרחם אל רקמות סמוכות.
לרוב, אנדומטריוזיס מתבטא בדימומים וסתיים קשים, כואבים ובלתי-סדירים, בבעיות במעיים ובשלפוחית השתן, וכן בבעיות שינה ובדכאון.

אחת התולדות המטרידות היא גם הדבקויות של איברי הרבייה, אשר מונעות כניסה להריון.

אין לרפואה הממוסדת פתרון ברור לבעיה, והיא מתמקדת בהקלת הסימפטומים (קרי הכאב ואי-הפריון).

עצות לאורח חיים בריא יותר לסובלות מאנדומטריוזיס

להמנע מקפאין (Am J Epidemiol, 1993; 137: 1353–60): נמצא כי כוס וחצי ליום (קרי, 5 גרם קפאין בחודש) קשורים להכפלה בשיעור האנדומטריוזיס;
המנעות מאלכוהול מפחיתה בחצי את הנטייה ללקות באנדומטריוזיס (Am J Public Health, 1994; 84: 1429–32);
צריכת בשר אדום על חשבון ירקות ופירות העלתה את הנטייה ללקות באנדימטריוזיס (Hum Reprod, 2004; 19: 1755–9).
כמו כן, נמצא כי פעילות גופנית תכופה ואינטנסיבית מורידה ב-76% את הנטייה ללקות באנדומטריוזיס (Am J Epidemiol, 2003; 158: 156–64).
נשים הלוקות במחלה נוטות לצרוך כמויות נמוכות מדי של נוגדי חמצון (קרי ויטמיני A,C, E וכן אבץ ונחושת). Reprod Biol Endocrinol, 2009; 7: 54.
באותה מידה נמצא שעלייה בצריכת ויטמין E (1200 יחב”ל ליום) ו-C (1000 מ”ג ליום) שיפרה את כאבי האגן ב-40% מהמקרים שנבעו ככל הנראה מהבעיה.
צריכת אומגה שלוש שיפרה משמעותית את המצב בחיות מעבדה, אך הנושא טרם נבדק אצל נשים. עם זאת, נמצא כי חומצות השומן החיוניות הללו מסייעות בהקלה של כאבי וסת, הקשורים לרוב לאנדומטריוזיס. Am J Obstet Gynecol, 1996; 174: 1335–8).
תוצאות דומות במכרסמות נמצאו גם ביחס לצריכת כורכום ((Indian J Biochem Biophys, 2009; 46: 59–65).) ויש להניח שבזכות תכונותיו נוגדות הדלקת של הצמח, הוא יסייע גם להולכות-על-שתיים.

חשוב שתקחי בחשבון שנמצא קשר בין אחד ממרכיבי התכשירים להגנה מהשמש (benzophenone) לבין אנדומטריוזיס (Environ Sci Technol, 2012; 46: 4624–32). איך זה קורה? החומר נספג מהעור אל הדם…

עד כאן בנוגע לאורח חיים ותזונה בנושא אנדומטריוזיס.

ריפוי מהשורש

חשוב להזכיר שהומאופתיה איננה עוסקת באורח חיים או בתזונה, אלא שואפת לרפא את הבעיה מן השורש.

במהלך האבחון ההמאופתי מותאמת לך הכנה הומאופתית המתבססת על מכלול מאפייניך. כל אישה הסובלת מאנדומטריוזיס חווה את הסימפטומים מעט אחרת. בכלל – כל אישה היא יחודית, חד-פעמית, מתמודדת עם קשיים ואתגרים מעט שונים.

לכן, גם יש להניח שכל אישה תפיק תועלת מטיפול המותאם לה באופן אישי ופרטני.

בספרות ההומאופתית ידועים עד-כה כמה עשרות טיפולים הומאופתיים אשר סייעו קלינית בריפוי נשים מתופעות של אנדומטריוזיס.

מנסיוני המקצועי אני יכולה לעדכן שגם אנדומטריוזיס עשוי להיות הפיך.
זאת, כמובן בהנחה שהטיפול מדויק, המצב לא ממושך ואת מקפידה על התהליך הטיפולי.

אני עובדת הרבה עם נשים שאובחנו עם אנדומטריוזיס. מצד אחד, אמנם, אין הומאופתיה “התמחויות”: הטיפול הוא תמיד לגופו של אדם (לגופה של אישה) ולא נקודתית, רק בשם הקליני של הבעיה.

עדיין, בכל פעם מחדש, מרגש לגלות את עוצמת השיטה ההומאופתית. כל כך משמח ומרגש לדעת שכך באים לעולם ילדים באופן טבעי, בריא ונטול התערבויות רפואיות מורכבות.

יש לך שאלה נוספת בנוגע לפוריותך? ומה באשר לפוריות הגבר?

ניתן לקרוא כאן עוד וגם ליצור עמי קשר.

בברכת רפואה שלמה ומשפחה מאושרת..

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support