בעולם התחרותי של הספורט ההישגי כל שבריר של יתרון יכול להקנות תהילת עולם. כללי המשחק הנוקשים מכתיבים את האסור והמותר, ועל כן התפתחה תעשייה שלמה הכוללת פיזיותרפיה, כירופרקטיקה, אוסתאופתיה, עיסוי, תוספי תזונה – וכמובן שגם הומאופתיה.

רבים הספורטאים הפונים להומאופתיה כדי להחלים בקלות רבה יותר מפציעות ולא “לגרור” נזקים או לסבול מסיבוכים.

site abc sports footballכדורגל-העל דיויד בקהאם סיפר כיצד נעזר בהומאופתיה לשבר ברגלו לפני משחקי גביע העולם ב-2003. טניסאית העל מרטינה נברטילובה, שזכתה באינספור פרסי גרנד-סלאם, הודתה בנאום שנשאה עם כניסתה להיכל התהילה של הטניס בארה”ב, להומאופתיה שסייעה לה לייצר הישגים חסרי-תקדים אלה. כך גם עמיתה למקצוע, בוריס בקר, שהוקיר תודה לרופאו שעושה שימוש בהומאופתיה.

ומן היבשה – לים: קלי סלייטר, שזכה באליפות העולם בגלישה לא פחות מאת עשרה פעם, סיפר כיצד הוא נעזר בכדורים הומאופתיים טבעיים כדי להחלים מחוליים שונים ולהגיע לתחרויות מוכן ובכושר שיא.

אך מה לנו ולספורטאים העילאיים האלה? ובכן, מה שנכון עבורם, מן הסתם נכון גם עבור ספורטאים מעט יותר חובבניים. הומאופתיה יכולה לסייע בזירוז החלמה ולייתר את הצורך בהליכים רפואיים מסובכים. בהומאופתיה הטיפול מותאם בצורה אישית, וכך ניתנים כדורים או טיפות המופקים מחומרים טבעיים בהתבסס על מכלול של מאפיינים. סוג הבעייה (מתיחה, נקע, שבר), מיקומה ועוצמתה הם הגורמים הקובעים את הטיפול. במצבים קלים ניתן ליישם גם טיפול חיצוני.

site abc sports surfהנה לכם טיפ שימושי ביותר. שמן ארניקה (Arnica) הזמין כיום בבתי המרקחת, מופק מצמח הארניקה הגדל בהרי האלפים. ניתן לעסות אותו לתוך שרירים תפוסים או דואבים. היישום ההומאופתי של צמח הארניקה הוא במצבים של פציעה ודימום לתוך הרקמה, המתבטאים בנפיחות, שינוי צבע ורגישות עזה למגע. במצב זה כדאי לקחת מנה של מינון הומאופתי Arnica 30c, שלושה כדורים מדי שעה, ולפנות לייעוץ מקצועי.

 

יש לך שאלה בנושא רפואת ספורט? נגזר עליך להמנע מפעילות ספורטיבית בגלל פציעה? זה הזמן להתקשר אליי ולקבל יעוץ ראשוני!

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support