נתחיל בשורה התחתונה. ישנם כמעט 250 טיפולים הומאופתיים בדוקים במצבי דלקת ריאות. אלה טיפולים ותיקים, סולידיים, אפקטיביים לכל אורך השנים (עוד בטרם המצאת האנטיביוטיקה). לפי הגישה ההומאופתית, אין “טיפול מדף” אחד ויחיד למחלה, אלא אפיון המצב בצורה מדוקדקת. לכן, גם כאשר מדובר במצב אקוטי ומדאיג כמו דלקת ריאות, מבוצע תישאול שבודק את המיקום, את דפוס החום, העירנות, השיעול ועוד. לפי המידע הזה מתקבלת תמונה הומאופתית המאפשרת לבחור בטיפול הומאופתי המחזק את מערכות הגוף ועוזר לרפא את הדלקת. את הטיפול נוטלים בצורה של כדורונים או טיפות, והם מתאימים לכל הגילאים.

ההומאופתיה היא תחום טיפולי בן למעלה ממאתיים שנה. יותר ממאה שנה לפני גילוי האנטיביוטיקה, בהומאופתיה טיפלו בהצלחה באנשים שסבלו ממחלות על רקע חיידקי. כך שגם כאשר מדובר בדלקת ריאות על רקע חיידקי, יש מה לעשות.

לרוב, בקליניקה ישראלית ממוצעת, אנשים לא מגיעים לטיפול ההומאופתי בעודם מאובחנים עם האבחנה האקוטית של דלקת ריאות (זאת להבדיל, למשל, ממרפאות עממיות בהודו שבהן החלופה היא בעצם לפנות לטיפול הקונוונציונלי). הדפוס ידוע: הרופא/ה שומע/ת את הריאות, שולח/ת לבדיקות – ובמידה ויש אבחנה של דלקת ריאות, האנטיביוטיקה נרשמת באופן כמעט אוטומטי. הדפוס הזה שגור מדי. אנשים מגיעים לטיפול ההומאופתי כאשר מתבהר להם פתאום, בחורף אחד אינטנסיבי מדי, שמדובר במעגל קסמים, בסאגה מזיקה שחוזרת על עצמה לדעת.

לשאלות והתייעצות נוספת, אשמח לשוחח עמך. אלה פרטי ההתקשרות עמי. איחולי רפואה שלמה!

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support