ר ק ע :  מחלות רבות יכולות לגרום לדלקות מפרקים, כלומר לנזק למפרקי הגוף. הצורות הנפוצות ביותר של דלקת מפרקים הן של דלקת מפרקים ניוונית (osteoarthritis) ודלקת מפרקים שיגרונית (rheumatoid arthritis). ברקע של דלקת המפרקים ניתן לזהות סיבות מגוונות: מחלות אוטואימוניות, משקל עודף, מחלות זיהומיות, טראומה גופנית, שימוש מרובה (ו/או לקוי) במפרק, טראומה גופנית או גיל.

ה ט י פ ו ל   ה ק ו נ ו ו נ צ י ו נ ל י  כולל פיזיותרפיה ותרופות, בהתבסס על בדיקה פיזיקלית, אבחון הרקע ובדיקות שונות (דם, הדמיה, שאיבת נוזל מהמפרק). התרופות עצמן יכולות לשכך את הכאב, לדכא את הדלקת (באמצעות קורטיקוסטרואידים או נוגדי דלקת שאינם סטרואידים), ויש גם תרופות המדכאות את המערכת החיסונית. כמוצא אחרון, לעתים יציעו מומחי אורתופדיה להחליף את המפרק.

ב ה ו מ א ו פ ת י ה  ישנם פתרונות רבים לחולים בדלקות מפרקים. אין “משכך כאבים הומאופתי” אחד ויחיד, אלא שאיפה לפתרון עומק מערכתי. לכן, אין די באבחון דלקת מפרקים כדי למצוא טיפול הומאופתי, יש למעלה ממאתיים טיפולים במצבים של דלקות מפרקים. במהלך המפגש ההומאופתי נברר לעומק את ההקשר – האם היה טריגר או שמדובר בתהליך הדרגתי? מהם זמני ההופעה השגורים? המיקום המדויק? מה ניתן לומר ביחס לאופי הכאב? מהם גורמים המשפיעים לרעה ולטובה? אפיון מדוקדק יאפשר בחירה מדויקת בטיפול הומאופתי, שיתבסס על מכלול מאפיינים נוסף, רחב יותר, ביחס אליך ולקשייך בכלל. הומאופתיה אינה מציעה טיפול פיזיותירפי אלא ניתנת בצורה של כדורונים או טיפות. ראשית יש לקוות לשיפור תפקודי, ומשם לגיוס כוחות הריפוי לשם התמודדות נכונה יותר עם הבעייה ופתרונה, עד כמה שניתן.

לשאלות נוספות ולהתייעצות, אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר. אלה פרטי ההתקשרות עמי. ובנתיים, איחולי רפואה שלמה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support