מבחינה קונוונציונלית, דלקת הגרון (קרי, דלקת הלוע, העשויה לערב גם את השקדים) נובעת באופן שכיח מזיהום ויראלי או חיידקי. שני סוגי הדלקות מתאפיינים לרוב בחום, כאבים וקושי בבליעה, עייפות וכאבי ראש. האבחנה בין שני מחוללי הדלקת מתבצעת על פי רוב באמצעות משטח גרון (תרבית מריקמת הלוע, המזהה את קיומו של החיידק ושתוצאותיה מתקבלות בטווח קצר או ממושך יותר, ביחס ישיר לדיוק).  יש מקרים בהם ניתן להעריך בצורה ברורה כי מדובר בדלקת חיידקית על סמך המראה של הרקמות (תפליטים על גבי השקדים) וכן שכיחותן של פריחות מסוימות. הטיפול הקונוונציונלי במקרים של דלקת גרון חיידקית הוא מתן אנטיביוטיקה, בפרט על רקע חשש מסיבוכים. לדלקות על רקע חיידקי אין לרפואה הקונוונציונלית פתרון של ממש.

להומאופתיה מגיעים כאשר דלקת רודפת דלקת, ללא הפוגה. האנטיביוטיקה מסייעת בטווח המיידי, אך אינה מרפאה את הנטייה לחלות. אם זו נקודת תורפה של האורגניזם, אם התגובה לכל קושי מתבטאת בדלקת גרון (חשיפה לקור, נסיעה של אחד ההורים, מעבר גן, לידת אח/ות) – חשוב לפתור את הנטייה הזו לעומקה ולא רק “לכבות שריפות”. זאת, בפרט לאור המודעות ההולכת וגוברת לסכנת העמידות לאנטיביוטיקה, הפוגעת בסופו של יום, בכולנו.

ישנם מאות טיפולים הומאופתיים המתאימים במצבים של דלקת גרון. תישאול קצר וממוקד יכול לעזור בשלב האקוטי (מראה, נטייה לצד מסויים, כאבים נוספים, חום). הבירור מתבצע בהתאם לגיל, ובגילאים רכים כמובן שלא אוכל לברר ישירות את הפציינט/ית הקטנטן/ה, ואסתמך על הדיווח שלך כהורה, ועל הסימנים הקיימים. ההקלה יכולה להיות מהירה ביותר. לפעמים תינוק כאוב וחשוך-שינה נרדם תוך דקות, ומתעורר מאושש. כמובן שהשאיפה היא לרפא את הנטייה החוזרת, ואו-אז נבדוק פרמטרים נוספים כדי “לטפל בתשתית”.

שאלות? התייעצות? צרו קשר, בשמחה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support