ר ק ע  דלקת בדרכי השתן נגרמת בעקבות חיידקי גראם שלילי (בפרט חיידקי אי-קולי, E. Coli) המעוררים תגובה של רירית שלפוחית השתן. התגובה הדלקתית של הגוף משתנה בין המינים, שכן לנשים יש שופכה קצרה משמעותית מזו של הגברים. אצלן החיידקים מגיעים לרוב מאיזור פי הטבעת, בעוד שאצל הגברים החיידקים מגיעים לרוב מזיהומים שונים בדם. יש לקחת בחשבון כי מבחינת התנאים להווצרות דלקת, אין די בנוכחות החיידק. נדרשים תנאים כגון אצירת שתן, טמפרטורה ומזון (המתאימים לחיידקים). נשים נוטות לסבול מדלקות בשלפוחית השתן בינקות (עד גיל ארבע), עם תחילת קיום יחסי המין ובתקופות של אל-וסת ממושך הגורר שינויים ברירית איבר המין. הגיל השכיח לדלקות אצל גברים הוא בעשור הששי לחיים ואילך, כאשר הגדלה שפירה של הערמונית גוררמת אצירת שתן כרונית.

ב ה ו מ א ו פ ת י ה  אין פתרון אחד ויחיד לנושא דלקות השתן, למעשה ישנם קרוב ל-250 פתרונות שונים ומגוונים. מתוכם יש לבחור את זה שמתאים למצבך באופן המדוייק ביותר. לכן, ביחס לביטוי האקוטי של הדלקת תמיד נבדוק מאפיינים כגון מהי התכיפות במתן השתן ומהי הדחיפות, האם הכאב והצריבה מופיעים לפני, במהלך או בסיום ההשתנה. נתייחס גם למאפיינים כגון צבע וריח של השתן עצמו וכמובן, נבדוק האם יש חום (ובאיזו דרגה).

חשוב מאד להדגיש שהומאופתיה אינה מטפלת “לגופו של חיידק”, אלא לגופו של אדם. במילים אחרות, גם אם תבוצע תרבית מדגימת השתן שמסרת, טיבו של החיידק אינו מכריע את סוג הטיפול ההומאופתי שיינתן לך. הסיבה היא שהטיפול ההומאופתי מחזק אותך באופן כללי, ולא רק מתמקד בשמו הקליני של מחולל המחלה. כפי שבמשחק הכדורגל האחריות אינה מוטלת רק על השוער, אלא על הנבחרת כולה – בהומאופתיה אנחנו לא עוסקים רק ב”כיבוי שריפות” או בטיפול נקודתי, סימפטומטי, שמדכא את החולי אך מתעלם מהקשיים הסובבים.

בתור מ נ י ע ה:  עבור נשים נמצאה יעילות מסויימת בשתיית מיץ חמוציות לא ממותק (או בכמוסות של חמוציות), בכמוסות ויטמין C איכותי, במיצי ירקות המעודדים השתנה כגון מלפפון וסלרי, חליטת פטרוזיליה או זקן התירס. אם הופיעו סימנים ראשונים של דלקת, כדאי יותר מתמיד להמנע מצריכת סוכרים מתועשים ופחמימות מזוקקות, המהווים קרקע גידול נוחה לחיידקים. עם זאת, כאשר הבעיה חוזרת על עצמה, מוטב לחפש פתרון אסטרטגי הולם.

מעבר לעניין התזונתי (שאינו הומאופתי), יש להבין את החשיבות של הפתרון של הרגישות המובנית, או אם לחזור לדימוי במשפט הקודם, לשיפור האסטרטגיה. למה הכוונה? בהקשר הזה, המצב השכיח ביותר אצלי בקליניקה הוא אישה הנוטה לדלקות בדרכי השתן בתכיפות גבוהה, ערה לכך ומשתדלת להמנע מאנטיביוטיקה. לכן, היא צורכת חמוציות בכל דרך אפשרית – מיץ, כמוסות, ואפילו בסלט…אבל הנטייה קיימת, הרגישות מרימה את ראשה בכל הזדמנות. האישה הזו לא באמת חופשיה מהבעיה. אם הגוף מייצר את הדלקת שוב ושוב, כנראה שנדרש פתרון עומק, פתרון שורשי.

במצבים של דלקות בדרכי השתן ניתן להעזר הומאופתית הן בהתקף האקוטי, והן בתיקון הדפוס של דלקות חוזרות. מנסיוני, זוהי בעיה שכיחה ופתירה. אשמח לשוחח עמך ולראות כיצד ניתן לעזור גם לך.

פרטי ההתקשרות עמי מופיעים כאן. בנתיים, שולחת לך איחולי רפואה שלמה וטובה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support