ר ק ע   חלל האוזן התיכונה מכיל את עצמות השמע והוא מלא באוויר. לעתים, עלול להיווצר הפרש לחצים בין האוויר הכלוא בחלל האוזן התיכונה לבין האוויר בחוץ. תינוקות ופעוטות עלולים להיות חשופים במיוחד לזיהומים בחצוצרת השמע, שהיא החלק המקשר בין האוזן התיכונה לחלקו האחורי של האף. בימים כתיקונם, חצוצרת השמע מאפשרת זרימת אוויר מבחוץ אל האוזן התיכונה ולהיפך. בכך, חצוצרת השמע מאזנת את הפרשי הלחצים. כאשר חיידקים או וירוסים חודרים לתוך האוזן התיכונה, הם פוגעים במאזן הפרשי לחץ האויר באוזן התוצאה מתבטאת בכאב, אי נוחות והצטברות נוזלים באוזן, עד כדי ירידה בכושר השמיעה.

המענה ה ק ו נ ו ו נ צ י ו נ ל י  לדלקות אוזניים חוזרות שכאלה הוא אנטיביוטיקה. הבעייתיות שבאנטיביוטיקה היא הנקודתיות. במילים אחרות, אנטיביוטיקה יכולה להקל על הכאב ולהפחית את הדלקת, אך היא אינה מונעת את חזרתה התכופה של הבעייה, ואף בצורה חריפה יותר ויותר. אני שומעת כמעט מכל מטופליי בנושא הזה את התיסכול שמתעורר לנוכח האפיזודות התכופות והדלקות הקשות, “מעגל קסמים” הוא ביטוי שכיח מאד בהקשר הזה.

בשלב כלשהו, כאשר הרופאים נוכחים בחוסר התוחלת ובנזק של לקיחה תכופה של אנטיביוטיקה, וכאשר עולה החשש מפני פגיעה בשמיעה אשר תפגע בהתפתחות הפעוט/ה, הם ממליצים על מה שקרוי ניתוח להכנת כפתורים, או מרינגוטומי (Myringotomy). הניתוח הזה הוא פרוצדורה המבוצעת בהרדמה מלאה, כדי לשפר את מאזן הלחצים באוזן. לניתוח זה יש לרוב אחוזי הצלחה טובים, אך היות ומדובר בניתוח בהרדמה מלאה, רבים ההורים המבקשים פתרון עומק שאיננו כירורגי. זאת במיוחד כשלוקחים בחשבון שיש למצוא פתרון שהוא מעבר לטכני, פתרון שיחזק לעומק את הילד/ה שלך בהתמודדות עם זיהומים, באוזן ובכלל.

ה ה ו מ א ו פ ת י ה   העניקה מענה לדלקות זיהומיות על רקע חיידקי עוד הרבה לפני המצאת האנטיביוטיקה. במילים אחרות, בעזרת טיפול הומאופתי מדויק ניתן לפתור דלקות אוזניים, גם דלקת אוזניים חיידקית, ללא שימוש באנטיביוטיקה. חשוב לעשות זאת במסגרת טיפול הומאופתי מדויק ומלא, שבו ייבחר התכשיר בהתבסס על מכלול המאפיינים של הפעוט/ה. ישנם למעלה ממאתיים טיפולים הומאופתיים שנמצאו יעילים ספציפית במצבי דלקת אוזניים. מתוכם נבחר במהלך המפגש ההומאופתי את זה שמדויק באופן אישי עבור הילד/ה שלך. מאפיינים כגון מיקום הדלקת (צד אחד, שניהם, לסירוגין), צבע ומרקם ההפרשה, גורמים המשפיעים על הכאב, התנהגות במהלך הדלקת – וכן מגוון מאפיינים נוספים שהם כלליים יותר – ייבחנו בקפידה.

בהתבסס על כל המידע אבחר את הטיפול ההומאופתי המסוגל לחזק את המערכת החיסונית של הילד/ה שלך, כך שלמעשה הנטייה לפתח דלקות אוזניים תקטן ותלך.

הומאופתיה יכולה לעזור הן במישור המיידי בהפחתת סממני הדלקת, והן בהפחחת הנטייה לדלקת לאורך זמן. נסיוני בתחום הזה מלמד שאפשר להעניק מענה טבעי שהוא יעיל ומהיר.

לשאלות והתייעצות נוספת, אשמח לשוחח עמך. אפשר להקליק כאן לפרטיי. איחולי בריאות טובה ושנשמע בשורות שמחות!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support