ר ק ע   דליוּת (או ורידים דליתיים) היא מצב רפואי שכיח, המופיע אצל כחמישית מבני האדם הבוגרים. במצב זה ניכרים ורידים בולטים ומפותלים בגפיים התחתונות, בפרט בורידי הרגל השטחיים. התופעה שכיחה יותר בקרב נשים, בפרט על רקע הריון או עמידה ממושכת, נטילת גלולות למניעת הריון , משקל עודף או בגדים הדוקים. במצב תקין, לורידים יש שסתומים, המונעים מהדם לזרום לאחור. שרירי הרגל מנפחים את הורידים על מנת להחזיר דם אל הלב. בהתנפחות הורידים, השסתומים אינם פועלים כהלכה. מלבד העניין האסתטי, הורידים הבולטים עלולים לגרד, להציק ולכאוב, עד כדי כיב ודימום. האבחון מתבצע באמצעי הדמיה, הבודקים את עומק הורידים הפגועים. טיפול בלי ניתוח כולל סקלרותרפיה, גרביים אלסטיים המשפרים את ההחזר הורידי, הרמת רגליים, מנוחה והתעמלות. הטיפול הכירורגי הנפוץ נקרא “עירטול וריד”, להסרת הורידים המושפעים. לעתים ישנן התערבויות כירורגיות עמוקות יותר.

ב ה ו מ א ו פ ת י ה  קיימים כמאה וחמישים טיפולים (!) הידועים בזיקתם לנושא דליות, ולכל אחת ניואנסים משלה. במילים אחרות, אין בהומאופתיה “תרופת מדף” ספציפית לנושא ורידים, אין פטנט “אנטי-ורידי” – אלא ישנה התאמה למצבך בצורה מעמיקה, לפי רקע רפואי, משך הבעייה, וקשיים נוספים המלווים אותך. המשמעות המעשית היא שלאחר שיחת אבחון, אתאים לך את סוג הטיפול בצורה מדוקדקת, עם הוראות נטילה מדויקת של הכדורונים או הטיפות ההומאופתיות. המטרה היא לחזק אותך, תוך התחשבות ברגישות של המערכת הורידית וחיזוק שלה בד-בבד.

לשאלות והתייעצות נוספת, אשמח לשוחח עמך. אפשר להקליק כאן כדי ליצור עמי קשר.  איחולי רפואה שלמה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support