אם תהליך הגמילה מחיתולים אינו מתקדם, או אם חלה נסיגה אחרי שהילד/ה שלך נגמל/ה כבר, חשוב לבדוק את הסיבות. כאשר השלב ההתפתחותי מתאים מבחינה רגשית ופיזית, כאשר יש שליטה הולמת על הסוגרים ומוכנות קוגניטיבית לתהליך, ובהנחה שאופן הגמילה מתאים לאופי של שני הצדדים (המזג של הילד/ה, סגנון ההורות שלכם) – התהליך אמור “לעבור חלק”.

עם זאת, זהו שלב עדין הדורש תיאום וקשב. אנחנו עלולים להתקל בקשיים כאשר השינוי כרוך בעוד שינויים (החלפת גן, מעבר דירה, לידת אח/ות) – והתהליך עלול להעצר ואף להדרדר. זהו שלב מתסכל לכולם, וחשוב לברר את הסיבות ולפתור אותן לעומקן. האם יש מסר סמוי שאנחנו כהורים אמורים לקלוט ? חוסר בשלות, רצון לשלוט בסיטואציה, חרדות, השאיפה לחזור למערך משפחתי שבו אין אחאים קטנים תובעניים? אולי חלילה זהו איתות על סוג של פגיעה?

הומאופתיה יכולה להקל ולגשר על הקשיים הללו, בין אם הסיבה נעוצה בגורמים פיזיולוגיים או רגשיים.

חשוב לזכור: גמילה היא תהליך. לא כדאי להתחיל אותה בתקופת החורף. בנוסף, היו גמישים וסלחניים במידה, אל תשכחו להזכיר לקטן/ה. ריכזתי כאן המלצות נוספות (קופ”ח כללית, עצות של היועצת ההתפתחותית דפנה תייר)

אם למרות הכל התהליך נתקע, אני מזמינה אותך לשוחח עמי ולהתייעץ.  אלה פרטי ההתקשרות שלי. 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support