י ת ר ו ן   ה נ ס י ו ן   הרקע הקליני שלי בהומאופתיה מלמד, שניתן לטפל בהצלחה במגוון רחב של אלרגיות. הטיפול ההומאופתי הוא טבעי ובטוח, אין לו תופעות לוואי (הוא אינו מצטבר בגוף ואינו משפיע על העירנות, אולי רק משפר אותה..). הטיפול ההומאופתי אינו מאפשר התמכרות, והחשוב מכל – זהו טיפול עומק, הפותר את הקושי מן השורש.

כלומר, להבדיל מטיפול קונוונציונלי המשקיט  את התופעות האלרגיות באופן זמני ונקודתי בלבד, והגובה מחיר בדמות תופעות לוואי, הטיפול ההומאופתי מתייחס לשורשי הבעיה. בכלל, הודות להסתכלות ההוליסטית הרואה באדם מכלול של גוף ונפש,  הטיפול ההומאופתי מתייחס בנוסף לקשיים המלאים המלווים את האדם הסובל מאלרגיה. והתוצאה? שיפור כללי של רמת הבריאות במישורים נוספים מלבד האלרגיה. לאור המענה הסימפטומטי, הזמני והחלקי של הרפואה הקונוונציונלית. חשוב לשקול פתרון עומק ולא מענה נקודתי.

מ ה י   א ל ר ג י ה ?   אלרגיה היא תגובה בלתי-צפויה ונטולת פרופורציות של מערכת החיסון לחומרים, שאינם מעוררי מחלות אצל מרבית האוכלוסיה. במילים אחרות, שיבוש במערכת החיסונית מוביל לתגובה עוצמתית ומוגזמת כנגד גורמים יומיומיים. תגובה חיסונית כנגד מחוללי מחלה (הקרויים “פתוגנים”) היא מנגנון חיוני, אך אלרגיה פירושה תגובה חיסונית כלפי גורם שאינו אמור לעורר התנגדות שכזו. במילים אחרות, אלרגיה היא ביטוי לרגישות-יתר של מערכת החיסון המתקוממת כנגד אלרגנים סביבתיים שברובם אינם כה מזיקים.

מעריכים כי בין שמינית לרבע מאוכלוסיית העולם סובלים מאלרגיות שונות. אומדן האלרגיים בישראל עומד על 15% מהאוכלוסיה. לנטייה לאלרגיה קיים מרכיב תורשתי מובהק.

האלרגיה, קרי תגובת היתר של מערכת החיסון, מתבטאת בסימפטומים שונים בהתאם לסוג האלרגיה, חומרתה ודרך החשיפה עם הגורם האלרגי. החומרים העלולים להוביל לתגובה אלרגית שונים מאדם לאדם. הנפוצים שבהם הם חתולים; עקיצות דבורים או צרעות; קרדית אבק הבית; אבקני פרחים; נבגי עובש ופטריות; מתכות; מזונות כגון חלב, ביצים, בוטנים, משמרי מזון וצבעי מאכל; תרופות; תמרוקים.

התופעות האלרגיות (פריחה, גרד ברקמות ריריות ונוספות, אודם, נפיחות, נזלת מסוגים מסויימים, עיטוש, קוצר נשימה וירידה בלחץ הדם) נגרמות כתוצאה מהפרשת חומרים הקרויים היסטמינים. ההיסטמינים מופרשים תו”כ פעולת נוגדנים של מערכת החיסון המצויים בדרכי הנשימה, במערכת העיכול והעור. ב י ט ו י י ה  הנפוצים הנוספים של האלרגיה הם – עיטושים, דלקות עיניים (שמתבטאות באודם, גרד ודמעת), אסטמה (שיעול, קוצר נשימה וצפצופים), בעיות עיכול ואף ירידת לחץ הדם עד כדי אובדן הכרה. א ב ח ו ן  אלרגיה מתבצע בהינתן הביטויים הקלינים שצוינו, ולאחר עריכת תבחינים (קרי, מבחנים על גבי העור) או (אם התבחינים אינם ברורים-) בדיקת ספיחה רדיואלרגית (RAST), המסייעת בזיהוי נוגדנים ייחודיים בדם.

מ ג ב ל ו ת  הטיפול הקונוונציונלי באלרגיה  עד-כה, לא הצליחה הרפואה הקונוונציונלית לעצור את התגובה האלרגית לחלוטין, ובודאי שלא להביא למניעתה המוחלטת. לכן, רופאים מעדיפים “לפקח על הסביבה”, כלומר לזהות את האלרגן ולהמנע ממנו. וכך, גבירותיי ורבותיי, הפך עץ הזית, סמל קדום לשלום, לאויב הציבור.. אם החשיפה היא בלתי נמנעת יציעו לכם לרוב נוגדי היסטמינים, נוגדי גודש או סטרואידים לשימוש מקומי. אחת השיטות המסקרנות בשל דמיונה (הכללי ביותר) לאחד מעיקרי ההומאופתיה קרויה “אימוּנוֺתרפיה“. בשיטה זו “מחסנים” כנגד האלרגיה. באמצעות מינונים הולכים ועולים תמציות מגורם האלרגיה. שיטה זו מבוצעת אך ורק על ידי אלרגולוגים, ויש לקחת בחשבון שהיא מתייחסת לפן מאד מצומצם בחיי האדם, ולא משקללת את ההשלכות שלמינונים אלה עלולות להיות על שאר המערכות. גם הרופאים המומחים לאלרגיה מסכימים כי התהליך איטי וטומן בחובו סכנה לתגובה אלרגית. רוב מטופליי מגיעים בדמעות (אלרגיות או לא), אחרי שמיצו את התהליך וסבלו במהלכו די-הרבה..

ד ו ג מ א ו ת  לטיפול הומאופתי קלאסי בסובלים מאלרגיה  (1)  מ’, אשה בת 48, הגיעה אליי לטיפול עקב קדחת השחת שהחלה כשלושים שנה קודם לכן. היא תיארה תופעות של נזלת אלרגית, דמעת וגודש בגרון. היא תיארה עצמה כאדם מופנם הנוטה לדכדוך וכמי שסובלת מחרדת קהל. הטיפול ההומאופתי הקלאסי שהותאם לה שחרר אותה לצמיתות מהתלות באנטי-היסטמינים, ולמעשה ביטויי הקדחת חלפו לחלוטין. היא סיפרה שהיא יותר אנרגטית ומשוחררת בגישתה לחיים. (2) ל’, אישה בת 34, הגיעה עקב אלרגיה שהתבטאה בעיקר בגרד בלתי-פוסק באיזור העיניים והאף. הסיבות לאלרגיה לא אותרו, אך ש’ חשה שאין בכוחה לשאת את תופעות הלוואי של התרופות שנטלה. היא תיארה גם חריקות שיניים מתוך שינה וחרדות שנובעות משימוש בסמים בנעוריה. הטיפול ההומאופתי שהותאם לה סייע לה להשתחרר מהחרדות שליוו אותה, ותוך מספר חודשים נעלמו גם כל תופעות האלרגיה. כששאלתי על חריקות השיניים, היא אפילו לא זכרה שהתופעה ליוותה אותה כל חייה..

בהומאופתיה אין טיפול נקודתי אחד ויחידי לאלרגיה. הרעיון הוא לחזק אותך באמצעות טיפול המותאם לך באופן פרטני, ומתוך כך המתייחס גם לאלרגיה. 

לשאלות והתייעצות נוספת, אשמח לשוחח עמך ולראות איך אוכל לעזור גם לך.

מזמינה אותך להתקשר אליי 03.6962718 / 054.4717547 וגם לשלוח מייל. להשתמע בקרוב!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support