כאב כרוני הוא סממן של תקופתנו, של ה”קידמה”: אנחנו שורדים הרבה מחלות, הודות לטיפול תרופתי המאפשר “תחזוקה”. ועדיין, הרפואה הקונוונציונלית כאן טרם השכילה לרפא. כאב, במצבים רבים, הוא לא רק סמן המאותת על מצוקה. shutterstock_40146367מבחינת ההסתכלות הקונוונציונלית, הכאב הוא בן-לויה בלתי-נמנע, אורח בלתי-קרוא שהתאזרח, ושיש לנהל אותו. בין אם מדובר באופיאטים, תרופות נוגדות דכאון, קנאביס רפואי ועוד, האם אפשר לראות מעבר לתחזוקה, לדבר על טיפול עומק?

פרופ’ אילון איזנברג כתב ב”הארץ” (22.12.13) על הכלים השונים העוזרים בניהול או מחיקת הכאב. הבעיה בתפיסה הקונוונציונלית היא, פעמים רבות, הגישה שמתייחסת לסימפטום, לניהול הסימפטום, למיסגור הסימפטום – אבל לא לקרקע שמצמיחה את הכאב. כן, הכאב עלול למרר את חיי המטופל/ת, לפגוע באיכות החיים עד כדי שיבוש מהותי, ולהוביל לדכאון-של-ממש. ויחד עם זאת, חשוב לראות מעבר לניהול הכאב והפחתתו. בתפיסה מעמיקה של פתרון שורשי המטרה היא, עד כמה שניתן, למצוא פתרון עומק.

בעבודתי עם אנשים הסובלים מכאבים כרוניים, תמיד אנו בודקים יחדיו בשיחה את שורשי הכאב, כיצד הנפש מדברת מבעד לכאב, ואיך ניתן לעזור בכלים הומאופתיים, ולעתים אף בתזונה ובאוסתאופתיה (שהיא שיטת מגע מנואלי בעלת תוצאות יוצאות-דופן). התוצאות מלמדות על שיפור מהותי באיכות החיים, הרבה מעבר ל”תחזוקה שוטפת” נסבלת.

לשאלות והתייעצויות, מזמינה אותך לשוחח עמי. 03.6962718 או 054-4717547. ובנתיים, שולחת לך איחולי רפואה שלמה..

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support