הידיעה על כך שלקית בסרטן, או הבשורה על כך שמי-מיקיריך חולה במחלה הזאת, היא משנת חיים. לקרוס – או להתעשת, לקמול – או להתגייס להחלמה, זאת השאלה. זאת ההתמודדות.

חשוב לזכור שהמחלה – וסרטן הוא, ללא ספק, שם כולל לשורה ארוכה של מחלות – לא מגיחה לראשונה ברגע האבחנה. חשוב להבין, היית בנתיב של מחלה עוד לפני שהתבשרת על כך מגורם רפואי. לרוב, מדובר בסדרה של קשיים שהגוף לא התגבר עליהם, רצף שנמשך אפילו שנים, רצף שהגורם – או, ליתר דיוק – הגורמים לו, הם מורכבים. לא תמיד ידועים, לא תמיד מודעים.

איך ההומאופתיה יכולה לסייע? אין המדובר בהתערבות כימית או ביולוגית. כידוע, לרוב מרגע האבחנה ישנה הסללה ברורה לכיוון טיפולים אונקולוגיים לפי פרוטוקול כזה או אחר. דיכוי המחלה, צמצום נזקיה, קרבות מאסף בדרגה כזאת או אחרת – הכל לפי הפרוגנוזה. הומאופתיה לרוב מובאת לידיעתך לאחר כמה מהלכים, אם חלילה מוצו כיווני הפעולה, או אם התאפשר והתוודעת לאפשרות הזאת עוד קודם, כתמיכה וכקריאה לפעולה עמוקה.

אני יודעת שהזמן דוחק והדאגה גדולה. על כן, אני מביאה בפניך הגדרות מהותיות.

הומאופתיה יכולה לעבוד במקביל לטיפולים הקונבנציונליים. אני מתאימה את הטיפול לשאר הפרוטוקולים שקיבלת. מחקר טרי שפורסם בישראל מראה כי הומאופתיה מסייעת בצמצום תופעות הלוואי של טיפולים קונבנציונליים בסרטן השד. ישנם מחקרים נוספים בעולם, ואני מעידה גם מנסיוני ומניסיון מוריי על מצב דומה בשטח. 

הטיפול ההומאופתי הוא עדין ועמוק ופועל על גיוס כוחות הריפוי, על יצירת גישה אחרת של מערכת החיסון שבמידה מסוימת 'הרימה ידיים' עד לשלב האבחון.

ההבטחה לריפוי אינה יכולה להנתן בשום מצב, גם לא במצבים אונקולוגיים. הלוואי שיכולתי להבטיח על סמך ההישגים בעבר שנמצא פרוטוקול הקסם. אך בהומאופתיה כל מקרה הוא לגופו.

מה ניתן להשיג בעזרת הומאופתיה במצבים אונקולוגיים? אפשר למתן תופעות לוואי, אפשר להאט הדרדרות. אפשר להפחית כאבים. אפשר לשפר את התאבון. אפשר לעזור בשימור המצב, מעבר לפרוגנוזה המנובאת, אלה הישגים אפשריים ומציאותיים.

ובכל זאת, האם ריפוי הוא אפשרי? מנסיון מוריי, מנסיוני-שלי, אומר בזהירות שזה יכול להיות אפשרי. זה תלוי בחומרת המצב בעת הפנייה, ברקע הרפואי הנוסף, בנכונות להתגייס לתהליכי ריפוי (תזונה, פעילות גופנית, שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות הרסניים).

איך נראה הטיפול ההומאופתי? כדורים קטנטנים או טיפות, כולם מכילים תמציות הומאופתיות המופקות במינונים מאד עדינים, מחומרים טבעיים כגון מינרלים, צמחים וכדומה.

האם יש לטיפול ההומאופתי תופעות לוואי? במילה אחת פשוטה, לא. המינונים מאד עדינים וההתאמה היא יחודית לך ולמצבך. אין פרוטוקול קבוע עבור האבחנה אלא התאמה אישית לך, שאובחנת עם תאים סרטניים בגופך.

בנוסף, חשוב לזכור שאין מדובר בתרופות פטנט נדירות ויקרות אלא במינונים עדינים של חומרים טבעיים ופשוטים. הדבר גם נסקר מחקרית.

מה הנסיון של ההומאופתיה במצבי סרטן? התיעוד לטיפול ההומאופתי בחולי סרטן מתועד כבר מראשית המאה העשרים, כאשר אמצעי האבחנה וההדמייה היו, אם לומר בפשטות, פרימיטיביים ביותר. ניתן לשער באיזו דרגת חומרה קיצונית הגיעו מטופלים למסגרת ההומאופתית. והיו אז הצלחות לא מבוטלות.

וכיום? ישנן גישות טיפוליות בהומאופתיה המתמקדות בחולים אונקולוגיים. אישית, למדתי אצל מספר מטפלים בולטים בתחום, ביניהם דקלאן המונד, אסכולת בנרג'י (מרכז רפואי אנדרסון בטקסס) ושיטת ספינדי (שוויץ).

ובישראל? במרכז הרפואי "שערי צדק", בבית החולים "מאיר" ובמרכז "טל" שבביה"ח "תל השומר" מתבצעים מחקרים אודות הטיפול ההומאופתי במצבים אונקולוגיים. במובן הזה, השנים האחרונות ממצבות את ישראל כפוטנציאל גדול עבור הנושא בעולם.

שינוי תזונתי, מה איתו? אינני תזונאית, אך בעזרת ידע שצברתי ורכשתי לאורך השנים, אוכל לשוחח עמך על מזונות מיטיבים ואמליץ לך על בדיקה והעמקה לגבי כלים אלה.

הבהרה: התכנים בעמוד זה אינם מהווים המלצה או חוות דעת רפואית. חשוב להמשיך במסגרת המעקב והטיפולים ולהתייעץ עם הגורמים הטיפוליים.

לשאלות והתייעצות נוספות, אפשר ליצור עמי קשר טלפוני: 03-6962718 או 054-4717547

תודות לצלמת הלוטוס, צמח ההארה הצומח מתוך הקושי: Annie Spratt

 

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support